وبلاگ

هزینه مرکز ترک اعتیاد خصوصی و دولتی چقدر است؟


هزینه مرکز ترک اعتیاد خصوصی و دولتی چقدر است؟

این که هزینه یک مرکز ترک اعتیاد خصوصی یا دولتی چقدر است، یکی از مباحثی می باشد که بسیاری از مصرف کنندگان مواد مخدر و خانواده های بیماران به دنبال دانستن پاسخ آن هستند. از این رو در این مطلب به این مقوله می پردازیم.

انواع مصرف کنندگان مواد مخدر

مصرف کنندگان مواد مخدر که به کمپ ترک اعتیاد مراجعه می کنند را می توان به ۳ دسته تقسیم کرد: ۱- بیمارانی که بصورت داوطلبانه و به میل خود می خواهند مواد را کنار بگذارند. ۲- معتادانی که در طرح های جمع آوری معتادین توسط دولت جمع آوری شده و به مراکز ترک اعتیاد ارجاع داده می شوند. ۳- معتادانی که خانواده هایشان از آن ها شکایت کرده و با حکم قاضی توسط نیروی انتظامی جلب شده و به مراکز اعتیاد فرستاده می شوند. بیماران هر ۳ دسته بالا می بایست حداقل 1 ماه در این مراکز باقی بمانند. بدیهی است آن ها در این مدت هزینه هایی مثل مواد غذایی، هزینه نگهداری در کمپ، دارو(در صورت تجویز شدن) و سایر مخارجی که باید تامین شود را به مرکز تحمیل می کنند.

هزینه کمپ ترک اعتیاد خصوصی و دولتی

افرادی که به طور داوطلبانه و با میل خودشان به این مراکز اعتیاد مراجعه می کنند و یا خانواده هایشان پیگیر وضعیتشان برای بستری شدن در کلینیک هستند می بایست نسبت به پرداخت هزینه مراکز اقدام کنند. هزینه قابل پرداخت برای سپری کردن دوره های بهبودی معمولا بیشتر از ماهی ۱ میلیون تومان است. این مبلغ را یا خود فرد بیمار پرداخت می کند یا خوانواده اش. لازم به ذکر است هزینه کمپ ترک اعتیاد خصوصی با هزینه مرکز دولتی به دلیل تفاوت ها در امکانات رفاهی و مواردی از این دست قابل مقایسه نیست و معمولا اختلاف زیادی دارد. ضمنا بعضی از مراکز از دارو های حین درمان استفاده می کنند که در این صورت فرد باید مبلغ این دارو ها را بپردازد. البته در صورتی بیمه درمانی داشته باشید، ۷۰ درصد هزینه دارو را بیمه می دهد و فرد باید ۳۰ درصد مابقی را پرداخت کند.  

برای مشاوره رایگان با کمپ ترک اعتیاد آوای میعاد رهایی تماس بگیرید.

021-22290484    021-26100813

هزینه مراکز سلامت برای معتادان خیابانی

هزینه کمپ ترک اعتیاد

معتادان را به مراکز ترک اعتیاد دولتی می فرستند. اکثر این مراکز تاثیر زیادی رو فرد بیمار ندارند و باعث می شوند فرد معتاد در طول مدتی که بستری است اذیت شود. این مراکز نهایتا نه تنها منجر به ترک دائم افراد معتاد نمی شوند، بلکه باعث می شوند خاطره بدی از ترک اعتیاد در ذهن بیماران شکل بگیرد. ضمنا اگر به اخباری که از گوشه و کنار می رسد استناد کنیم، باید بگوییم که مسئولین مراکز دولتی با معتادان رفتار خوبی ندارند. همین امر نشان دهنده ی غیر اصولی بودن روش فعالیت مراکز ترک اعتیاد دولتی است. آمار اخذ شده از رسانه ها نیز نشانگر آن است که از هر ۱۰ نفری که به چنین مکان هایی فرستاده می شوند و بهبود می یابند، ۸ نفرشان دوباره شروع به مصرف مواد می کنند! البته این افراد نیاز نیست پولی بپردازند و دولت هزینه اش را پرداخت می کند.

انتخاب مرکز مناسب برای درمان اصولی

همان طور که می دانید اعتیاد جرم نیست بلکه بیماری است. پس حتما باید به مراکزی مراجعه کرد که طبق آخرین تئوری های علمی و بصورت اصولی پروسه درمان را انجام دهند. مراکز دولتی معمولا دل نمی سوزانند و مراکز خصوصی نیز خوب و بد دارند و در انتخاب یک مرکز درمانی باید نهایت دقت را به خرج دهید. آوای میعاد رهایی یکی از بهترین مراکز ترک اعتیاد در تهران است که با بهره گیری از متخصصان زبده و استفاده از علم روز(یکی از موارد برگزاری جلسات ماتریکس در این مرکز)‌ به یاری بیماران آمده و باعث رهایی آن ها می شود.
-- Google reCaptcha SCRIPTS -->