هزینه کمپ ترک اعتیاد خصوصی تهران (به روز رسانی 1403)

زمان حدودی مطالعه ۵ دقیقه |آخرین بروزرسانی: ۱۵ فروردین ۱۴۰۳ |کمپ ترک اعتیاد

مقدمه

در این روزها، اعتیاد یکی از بزرگترین چالش های جامعه است. برخورد و بازگشت مصرف کنندگان به زندگی سالم یکی از هدف های مهم کمپ های ترک اعتیاد است. کمپ های ترک اعتیاد محیطی مناسب برای رهایی از اعتیاد و تقویت خود و مهارت های آنها است. در کمپ های ترک اعتیاد با آموزش هایی که به آنها داده می شود می توانند بعد از دوره پاکی به جامعه بازگردند.

یکی از مهم ترین سوالاتی که پیش می آید، هزینه کمپ های ترک اعتیاد چقدر است؟

 

 

در این مقاله به طور کامل به این موضوع می پردازیم. ابتدا انواع کمپ ها را معرفی می کنیم سپس عواملی که روی هزینه کمپ ترک اعتیاد تاثیر می گذارد را بررسی می کنیم.

انواع کمپ ترک اعتیاد

انواع کمپ ترک اعتیاد

به طور کلی کمپ های ترک اعتیاد را به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم می کنند. که هر کدام ویژگی و مزایای و معایب متفاوتی دارند.

کمپ ترک اعتیاد ارزان

برخی از کمپ های دولتی هستند که هزینه بسیار کمی از شما دریافت کنند که عموما  این هزینه مواد اولیه و اجاره و سایر هزینه ها می شود و در مقایسه با کمپ های غیر دولتی بیسار ارزان تر هستند و البته با امکانات بسیار کمتر...

کمپ ترک اعتیاد دولتی  رایگان

کمپ ترک اعتیاد  دولتی رایگان  یک مرکز درمانی است که توسط دولت یا نهادهای دولتی تاسیس شده است. که یا به صورت رایگان یا با هزینه کم، مصرف کنندگان را درمان می کنند. معمولا معتادان به دستور مقامات قضایی به کمپ ترک اعتیاد دولتی منتقل می شوند.

مزایا و معایب کمپ دولتی

مزایای کمپ های ترک اعتیاد دولتی را می توان هزینه کم و در دسترس تر بودن آن اشاره کرد.

معایب:

 • عدم رسیدگی مناسب
 • جمعیت زیاد
 • عدم امکانات کافی
 • بعضا رفتار نامناسب

در کمپ های دولتی، رسیدگی مناسب به مصرف کنندگان نمی شود و متاسفانه برخوردهای خوبی هم ندارد، این باعث می شود معتادان انگیزه خود را از دست بدهند و دوباره مصرف مواد مخدر را آغاز کنند.

کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران، توسط نهاد های خصوصی اداره می شود. و تفاوت های زیادی با کمپ دولتی دارد، خدمات و رسیدگی های کمپ خصوصی خیلی بیشتر است و بطبع هزینه ی کمپ ترک اعتیاد خصوصی از دولتی بیشتر است. در کمپ های ترک اعتیاد خصوصی، مصرف کنندگان با میل و رضایت خود می روند تا از شر اعتیاد رهایی یابند.

مزایا و معایب کمپ ترک اعتیاد خصوصی  آوای میعاد رهایی

مزایا:

 • برنامه دقیق برای فرآیند ترک بیمار
 • پزشک متخصص و  کلینیک داندان پزشکی در داخل کمپ
 • تعداد کم جمعیت و امکانات بسیار
 • امکانات ورزشی و سرگرمی
 •  رزومه 7000 هزار نفر ترک و پاکی دائم
 • مشاوران و متخصصان 24 ساعته

معایب:

 • هزینه بالا
 • عدم دسترسی عامه

در نهایت انتخاب کدام کمپ به اولویت ها و بودجه هر فرد بستگی دارد.

کمپ ترک اعتیاد با قیمت مناسب

در حقیقت در این مورد باید بیشتر به بودجه خود نگاه کنید که تا چه میزانی راحتی و امکانات برای تان اهمیت دارد و گرنه قیمت کمپ ها از چیزی حدود 2.5 تا 15 میلیون تومان در ماه می باشد و به طبع با کمپ های vip بیمار می تواند به علت برنامه های متعدد سرگرمی و ورزشی و فضای سالم به راحتی پاکی را تجربه کند و درد زیادی را تحمل نکند.

عوامل موثر در هزینه کمپ ترک اعتیاد خصوصی

عوامل موثر در هزینه کمپ ترک اعتیاد خصوصی

هزینه کمپ ترک اعتیاد خصوصی به عنوان یک خدمت ویژه و فراهم‌کننده فضای حریم شخصی و برنامه‌های سفارشی، ممکن است تحت تأثیر عوامل گوناگونی قرار گیرد. در زیر، عواملی که ممکن است در تعیین هزینه کمپ ترک اعتیاد خصوصی مؤثر باشند ذکر شده‌اند:

 • امکانات رفاهی کمپ ترک اعتیاد

کمپ های خصوصی ای که سالن ورزشی، استخر، ماساژور دارند، هزینه ی بیشتری دریافت می کنند.

 • مکان کمپ ترک اعتیاد

مکان کمپ اگر در خود شهر و بالا شهر باشد نسبت به اطراف شهر، هزینه بیشتری می گیرد.

 • تغدیه مصرف کنندگان

مصرف کنندگان در دوران ترک بدنشان نیاز به مواد مغزی بیشتری دارد، در کمپ های خصوصی با وجود مشاور تغذیه، هر فرد با توجه به متابولیسم خود برنامه ی غذایی دریافت می کند. بطبع هزینه ی بیشتری دارد.

 • روش های درمانی

بعضی از روش های درمانی هزینه ی بالاتری نسبت به سایر روش ها دارد.

 • مدت زمان بستری در کمپ

هرچه تعداد دوره ها  و روزهای بستری بیشتر باشد، هزینه ی بیشتری دریافت می شود.

 • داشتن حریم شخصی و اتاق های جداگونه

در کمپ های خصوصی حریم خصوصی حفظ می شود، این موضوع روی قیمت اثر دارد.

با توجه به این عوامل، هزینه کمپ ترک اعتیاد خصوصی بسیار متغیر است و بسته به این عوامل متفاوت شود. افراد قبل از انتخاب یک کمپ باید به دقت مزایا و معایب هر گزینه را ارزیابی کنند و با توجه به نیازها و توانایی‌های مالی خود تصمیم بگیرند.

هزینه کمپ ترک اعتیاد خصوصی و دولتی

افرادی که به طور داوطلبانه و با میل خودشان به این مراکز اعتیاد مراجعه می کنند و یا خانواده هایشان پیگیر وضعیتشان برای بستری شدن در کلینیک هستند می بایست نسبت به پرداخت هزینه مراکز اقدام کنند. هزینه قابل پرداخت برای سپری کردن دوره های بهبودی معمولا بیشتر از ماهی 2 میلیون تومان است. این مبلغ را یا خود فرد بیمار پرداخت می کند یا خوانواده اش. لازم به ذکر است هزینه کمپ ترک اعتیاد خصوصی با هزینه مرکز دولتی به دلیل تفاوت ها در امکانات رفاهی و مواردی از این دست قابل مقایسه نیست و معمولا اختلاف زیادی دارد. ضمنا بعضی از مراکز از دارو های حین درمان استفاده می کنند که در این صورت فرد باید مبلغ این دارو ها را بپردازد. البته در صورتی بیمه درمانی داشته باشید، ۷۰ درصد هزینه دارو را بیمه می دهد و فرد باید ۳۰ درصد مابقی را پرداخت کند.  

به طور کلی و تقریبی و با توجه به سازمان بهزیستی هزینه کمپ ترک اعتیاد خصوصی در سال 1403 برای هر دوره حدودا 2.500.000 در نظر گرفته شده است.

شما می توانید با تماس به کمپ ترک اعتیاد خصوصی آوای میعاد رهایی از قیمت دقیق مطلع شوید.

021-22290484    021-2610081