وبلاگ

ماریجوانا چیست؟


ماریجوانا چیست؟

کمپ ترک اعتیاد آوای میعاد رهایی برای گسترش آگاهی همه جانبه‌ی مردم به شدت عزیز این مرز و بوم، مقالاتی ارزشمند را در مورد انواع مواد محرک و مخدر مانند ماریجوانا، ال‌ اس دی، ب۲، تریاک، شیشه، هرویین، ترامادول، کوکایین، بنزای، آلپرازولام، نالتروکسان، کتامین، متادون، ریتالین و سایر مواد مخدربه شما عزیزترین‌ها ارائه میدهد.\"کمپ ترک اعتیاد آوای میعاد رهایی\" ماریجوانا به گل، علف، مرجان و مارجین هم معروف است. گیاه ماریجوانا به رنگ سبز یا قرمز قهوه ای در طبیعت رشد می کند. عموما ماری جوانا را به صورت سیگار یا پیپ مصرف می کنند. ماریجوانا یک مخدر بسیار قوی و توهم زا است که در آمریکا و کشورهای اروپایی به وفور یافت می شود.

عوارض ماریجوانا چیست؟

مهمترین عوارض ماری جوانا تاثیر بر حافظه و یادگیری است. این گیاه باعث بروز مشکل در فکر و تحلیل مسایل می شود و به نوعی عدم هماهنگی در سلول های مغزی و اختلال در فهم را بوجود می آورد. ضمن انکه افرادی که به صورت طولانی از ماریجوانا استفاده کرده اند، دچار اختلالات مغزی، ناباروری، مشکلات ریوی و تنفسی، نوسانات فشار خون و اختلال در کنترل عواطف شده اند. این مخدر قوی می تواند باعث افزایش ضربان قلب شده و رگ های خونی چشم را گشاد کند. ضمن انکه میزان اشتها را به شدت افزایش داده و امکان بروز سکته قلبی را هم افزایش می دهد.

عوارض مصرف بر مغز

مواد شیمیایی موجود در ماریجوانا به میزان زیادی شبیه ملکول های موجود در مغز هستند و این خاصیت باعث می شود، بتوانند جایگزین ملکول های مغز شوند. سلول های مغزی هر از چند گاهی برای اینکه دچار آسیب نشوند و قوای خود را تجدید کنند به حالت غیر فعال درمی آیند. در یک چنین شرایطی مارجوانا جایگزین سلول های غیر فعال شده و هماهنگی و نظم سلول های مغزی را بهم می زند و باعث می شود شخص درگیر افکار بی نظم و بسیار گسترده شده و به اصطلاح توهمی گردد.

عوارض مصرف بر زنان

ماریجوانا قدرت باروری را در زنان کاهش داده و قاعدگی را دچار اختلال جدی می کند. ضمن آنکه زنانی که باردار هستند، اگر ماریجوانا مصرف کنند، باعث می شود اکسیژن کافی به جنین نرسیده و جنین دچار مرگ مغزی و خفگی گردد. ضمن انکه ماده تتراهیدورکانابینول موجود در ماریجوانا به راحتی وارد خون جنین می شود و خون آن را آلوده کرده و از رشد اندام های داخلی آن به خصوص مغز جلوگیری خواهد کرد. تحقیقات نشان داده است، زنانی که در دوران بارداری این ماده را مصرف کرده اند، بیشتر دچار مرده زایی و سقط جنین شده اند.

عوارض مصرف بر قلب

مصرف ماری جوانا احتمال بروز سکته های قلبی را افزایش می دهد. این ماده مخدر باعث نارسایی قلبی، ایست قلبی، انسداد و مشکل در رگ های کرونری گردیده و در نهایت می تواند، سبب بروز مرگ شود. تحقیقات گسترده در این زمینه نشان داده است، تاثیر گل بر فشار خون و رگ های خونی به صورت مستقیم بر کارکرد قلب اثر گذاشته و باعث افت و خیز در آن می شود و بی نظمی در قلب عامل اصلی سکته و نارسایی آن خواهد بود.

عوارض مصرف بر چشم

مصرف ماری جوانا باعث می شود، عملکرد بینایی چشم

دچار اختلال شود. چشم در شبکیه سلول هایی دارد که این سلول ها پیام های بینایی را به مغز مخابره می کنند و انتقال این پیام ها باعث می شود که ما بتوانیم ببینیم. مواد موجود در ماده مخدر ماریجوانا بر این سلول ها اثر گذاشته و مانع انتقال پیام بینایی به مغز می شود و به این طریق در بینایی اختلال ایجاد می کند و به مرور شخص دچار کم بینایی و تاری دید خواهد شد.   \"ماریجوانا ماریجوانا چیست؟

اندکی صبر نمایید...