ترک ترامادول 200

زمان حدودی مطالعه ۱۰ دقیقه |آخرین بروزرسانی: ۱۵ فروردین ۱۴۰۳ |انواع مواد مخدر

ترامادول یکی از قرص های مسکن است که به دلیل داشتن تریاک اعتیادآور نیز می باشد. اگرچه برخی از پزشکان توصیه به مصرف ترامادول برای رفع دردهای شدید می کنند؛ اما مصرف طولانی مدت ترامادول با هر دوزی می تواند باعث ایجاد اعتیاد شود. متاسفانه، برخی از مردم به واسطه اینکه اقدام به مصرف ترامادول در یک زمان مشخص و در مدت زمان طولانی می کنند، احتیاج به ترک ترامادول 200 یا دیگر دوزهای ترامادول پیدا خواهند کرد. مهم ترین دغدغه ای که برای افراد جهت ترک ترامادول 200 وجود دارد این است که چگونه آن را بدون درد ترک کنند تا به زندگی روتین خود بازگردند؟ پاسخ به این سوال چندان ساده نیست و باید شرایط فرد به طور دقیق بررسی شود. با این حال در ادامه این مقاله قصد داریم بیشتر در مورد روش های ترک ترامادول در خانه، صحبت کنیم.

ترک ترامادول 200

ترک ترامادول 200

اعتیاد به ترامادول چگونه درمان می‌شود؟

همانطور که می دانید ترامادول یکی از داروهای مسکنی است که توسط پزشک و بر اساس دلایل علمی تجویز می شود؛ اما متاسفانه برخی از افراد به دلیل دیدن تاثیر خوب از این قرص، به صورت مداوم از آن استفاده می کنند. مصرف بیش از حد (بیش از 2 هفته) و منظم این قرص، می تواند باعث ایجاد مشکلات زیادی از قبیل اعتیاد و وابستگی شود. اعتیاد به ترامادول بر اساس عوامل مختلفی از خفیف تا شدید، تقسیم بندی می شود. بدیهی است که اگر مصرف ترامادول طولانی تر باشد، اعتیاد به این قرص نیز شدیدتر خواهد بود. معمولا برای درمان اعتیاد به ترامادول باید از روش های اصولی استفاده کرد تا به تدریج مصرف این دارو را کاهش و در نهایت قطع کرد. روش های مختلفی برای ترک ترامادول 200 وجود دارند که افراد می توانند از آن ها کمک بگیرند. ترک اعتیاد به این دارو در خانه و کلینیک های تخصصی ترک اعتیاد انجام می شود. همچنین، افراد می توانند برای کنترل علائم خود جهت ترک اعتیاد این قرص، از داروهای جایگزین و یا گیاهی استفاده کنند.

داروی گیاهی برای ترک قرص ترامادول 200

هر 100 میلی گرم از قرص ترامادول حاوی 2 الی 3 میلی گرم تریاک است. بنابراین، یک قرص 200 میلی گرم ترامادول حاوی 4 الی 6 گرم تریاک بوده و مصرف منظم آن می تواند باعث اعتیاد شود. بسیاری از افرادی که به صورت روزانه و منظم از ترامادول استفاده می کنند، به این قرص اعتیاد پیدا می کنند و این موضوع می تواند برای آن ها مشکلات بسیار زیادی را به دنبال داشته باشد. در این زمان طب سنتی دست به کار می شود تا داروی گیاهی را برای ترک قرص ترامادول 200 به افراد پیشنهاد کند. داروی گیاهی که برای ترک قرص ترامادول 200 مورد استفاده قرار می گیرد، هنوز به طور دقیق توسط متخصصین طب سنتی پیشنهاد نشده است؛ اما به نظر می رسد برخی از دمنوش ها و ترکیبات گیاهی می توانند به کاهش درد و خماری ناشی از ترک قرص ترامادول 200 کمک کنند. در ادامه به برخی از این داروها و ترکیبات گیاهی اشاره می کنیم؛ اما توصیه اکید ما این است که برای ترک قرص ترامادول با کمک طب سنتی، حتما به افراد متخصص در این حوزه مراجعه کنید.
 • ترکیب آلوئه ورا و عسل. برای درمان اعتیاد به ترامادول 200، می توان مقداری از ژل آلوئه ورا را با عسل مخلوط کرد و هر 8 ساعت یک قاشق مرباخوری مصرف نمود. این روش می تواند برای کنترل علائم ترک اعتیاد به ترامادول بسیار مناسب باشد.
 • استفاده از اسپند. افرادی که قصد ترک ترامادول را دارند، می توانند مقداری از شاخ و برگ اسپند را پودر کنند و سپس مقداری دانه اسپند را کف دست بریزند و به همراه شاخ و برگ پودر شده اسپند میل کنند.
 • مصرف دمنوش گل بابونه. برای کاهش علائم ترک اعتیاد ترامادول، می توان از دمنوش بابونه، آویشن، مریم گلی و ... استفاده کرد. در صورت نیاز می توان عسل و آب لیموی تازه را نیز به این دمنوش ها اضافه کرد.

درمان اعتیاد به ترامادول

اعتیاد به ترامادول 200 چگونه درمان می‌شود؟

برای مشاوره رایگان با کمپ ترک اعتیاد آوای میعاد رهایی تماس بگیرید.

021-22290484

سم زدایی بدن از ترامادول

سم زدایی بدن از ترامادول وابسته به میزان دوز مصرفی ترامادول دارد. بدیهی است که اگر میزان دوز مصرفی ترامادول زیاد باشد، سم زدایی نیز باید طی مراحل مختلف و در مدت زمان بیشتری انجام شود. معمولا یک دوره 1 الی 2 هفته برای سم زدایی بدن از ترامادول کافیست. بنابراین، خوشبختانه دوره ترک ترامادول کوتاه بوده و می توان به راحتی این دارو را از بدن خارج کرد.

خماری ترامادول

مانند هر داروی اعتیادآور دیگری، ترامادول نیز می تواند باعث ایجاد خماری در فرد شود. معمولا افرادی که به مدت چند ساعت مصرف ترامادول خود را به تاخیر می اندازند، شاهد خماری ناشی از عدم مصرف ترامادول خواهند بود. این افراد خماری خود را مانند علائمی شبیه آنفولانزا تشبیه می کنند؛ اما ممکن است خماری ترامادول شدید و شدیدتر شود و باعث ایجاد حملات پانیک، اضطراب و استرس شدید نیز شود. به طور کلی، توصیه می شود برای کنترل خماری ترامادول مصرف این دارو به تدریج کاهش داده شود. با کاهش آهسته دوز دارو در طول زمان، می توان تا حد زیادی خماری ترامادول را کاهش داد. به عنوان یک فرد معتاد به مصرف ترامادول، باید بدانید که ترک ترامادول 200 و حتی خماری ناشی از آن با چه علائمی همراه است. به همین خاطر، در ادامه مقاله به چند مورد از علائم ناشی از ترک ترامادول اشاره می کنیم. این علائم می توانند بسته به شرایط هر فرد متفاوت باشند.
 • تحریک پذیری زیاد
 • احساس اضطراب و افسردگی
 • تهوع و استفراغ
 • سردرد و گیجی
 • از دست دادن اشتها
 • تعریق بیش از حد
 • درد عضلانی
 • تاری دید
 • بیخوابی و دیدن کابوس
 • نوسانات خلقی
 • اسهال و گرفتگی شکم

سم زدایی ترامادول

سم زدایی بدن از ترامادول استفاده از تجربیات دیگران در ترک اعتیاد یکی از روش هایی که خیلی از لحاظ دهنی به شما کمک می کنه که تصمیم قطعی بگیرید که برای ترک اقدام کنید و شهامت به خرج بدید تا پاکی کامل آن را ادامه دهید، استفاده از تجربیات دیگرانی است که اعتیاد شدید داشته اند اما حالا سال هاست ترک کرده اند. حتما پای صحبت های این گونه افراد بنشینید و عمیقا دقت کنید که اگر این مسیر را ادامه دهید چه فاجعه ای در زندگی شما رخ می دهد و اگر پاک شوید چگونه زندگی دوباره روی خوش خود را به شما نشان می دهد. به همین منظور می تونید از این لینک مطلب ترک قرص ب2 را مطالعه کنید و در بخش کامنت ها، هزاران تجربه ارزشمند را که دوستان به اشتراک گذاشته اند مطالعه کنید.

ترک ترامادول در خانه

بسیاری از افرادی که قرص ترامادول را به صورت منظم مصرف می کردند، به دلیل اینکه با عوارض جانبی ترامادول آشنا شده اند، قصد ترک ترامادول در خانه را دارند. به طور کلی، توصیه می شود که ترک ترامادول در خانه و بدون نظر پزشک انجام نشود. چون به هر حال همانطور که مصرف ترامادول می تواند عوارض زیادی را به همراه داشته باشد، ترک ناگهانی یا غیر اصولی ترامادول 200 نیز بسیار مضر است. بنابراین، بهترین راهکار این است که برای ترک ترامادول از یک پزشک متخصص در این حوزه کمک بگیرید. حال اگر قصد ترک ترامادول 200 در خانه را دارید، می بایست آن را به صورت تدریجی ترک کنید. ترک ناگهانی مصرف ترامادول می تواند باعث بروز مشکلات بسیار زیادی در مغز شما شود. چرا که عملا مغز به مصرف ترامادول عادت کرده است و قطع مصرف ناگهانی آن، می تواند باعث بروز مشکلات جسمی بسیار زیادی شود. بهترین روش ترک ترامادول در خانه این است که به مرور مصرف ترامادول را کاهش دهید. به طور مثال، 1 هفته به جای مصرف یک قرص کامل ترامادول، اقدام به مصرف سه چهارم از قرص ترامادول کنید. در هفته بعدی، مصرف قرص ترامادول را به نصف کاهش دهید و هفته بعدی آن، به اندازه یک چهارم از قرص ترامادول را مصرف کنید. در نهایت پس از گذشت 4 هفته می توانید مصرف ترامادول را قطع کنید. نامنظم کردن مصرف قرص ترامادول می تواند، ترک آن را ساده تر کند.

جایگزین قرص ترامادول 200

بسیاری از افرادی که اقدام به مصرف قرص ترامادول 200 می کنند، از خواص تسکین دهنده این قرص بهره می گیرند. واقعیت این است که این قرص می تواند اثربخشی بیشتری نسبت به قرص استامینوفن و کدئین داشته باشد. بنابراین، اگر به دنبال جایگزین کردن قرص ترامادول 200 با یک قرص دیگر هستید، می توانید از قرص های مسکن رایج مانند استامینوفن ساده و کدئین استفاده کنید. این قرص ها می توانند تا حد زیادی عوارض ناشی از ترک ترامادول 200 را کاهش دهد. ترک ترامادول در خانه ترک ترامادول در خانه

عوارض جانبی ترامادول

هر دارویی که توسط پزشک تجویز می شود، می تواند عوارض ناخواسته‎ای را در بدن فرد ایجاد کند. عوارض جانبی ترامادول نیز کم نیستند؛ اما گاهی پزشک بر اساس نیاز بیمار اقدام به تجویز این قرص برای مدت زمان کوتاهی می کند. اگرچه همه عوارض جانبی ترامادول ممکن است در افراد رخ ندهند؛ اما در صورت بروز این عوارض بهتر است برای ترک ترامادول 200 با پزشک مشورت کنید. اگر نیاز به اطلاعات جانبی بیشتری دارید و زبان انگلیسی تون خوب است می توانید اطلاعات جامع تری در سایت مدلاین پلاس پیدا کنید: ترک ترامادول
 • یبوست
 • خواب آلودگی
 • خشک شدن دهان
 • احساس گرمای زیاد
 • احساس غمگینی و افسردگی
 • احساس سرمای غیرعادی
 • احساس داشتن ناراحتی
 • سوزش سردل
 • تحریک پذیری
 • خارش یا بثورات پوستی
 • درد مفاصل
 • از دست دادن علاقه یا لذت های روتین
 • از دست دادن قدرت جسمانی
 • درد عضلانی
 • قرمزی صورت، گردن، بازوها و گاهی اوقات قسمت بالای سینه
 • آبریزش بینی
 • خواب آلودگی غیر معمول
 • گلو درد
 • دل درد
 • بینی گرفته
 • خستگی
 • مشکل در تمرکز
 • احساس هیجان غیرعادی
 • ضعف

فواید ترک ترامادول

همانطور که توضیح داده شد، مصرف ترامادول 200 می تواند باعث ایجاد عوارض زیادی در بدن شما شود که تنها بخشی از آن ها خستگی و ضعف است. اگر شما هم با مصرف ترامادول احساس سرگیجه، ضعف، بی حالی و مشکلات دیگر را دارید، بهتر است که به دنبال ترک ترامادول 200 باشید. چون مصرف مداوم ترامادول می تواند این علائم را شدیدتر و شدیدتر کند. واقعیت این است که مانند هر داروی مخدر دیگری، برای اینکه با مصرف ترامادول احساس سرخوشی داشته باشید، باید هر بار بیشتر از قبل از داروی ترامادول استفاده کنید. این موضوع می تواند دوز مصرف داروی ترامادول را در شما افزایش دهد. بنابراین، احتمال اینکه شاهد بروز عوارض جانبی ترامادول باشید، بسیار افزایش پیدا می کند. پس اگر به سلامت جسمی و روحی خود اهمیت می دهید، از همین حالا به دنبال ترک ترامادول 200 باشید. ترک ترامادول هر چقدر هم که دیر انجام شود، باز هم می تواند مزایای زیادی را به همراه داشته باشد و شما را از شر اعتیاد به این دارو رها کند.

ترک بدون درد

بسیاری از افرادی که قصد ترک ترامادول 200 را دارند، نگران درد ناشی از این ترک ترامادول هستند. واقعیت این است که ترک ترامادول حداکثر 14 روز طول می کشد. شاید در روزهای اول مانند روز اول تا سوم، شاهد درد جسمانی باشید و احساس کلافگی کنید؛ اما پس از گذشت 1 هفته اکثر علائم مربوط به درد جسمانی شما از بین می روند و شاید تا 2 هفته، کمی احساس ناراحتی داشته باشد. با این حال، اگر به دنبال این هستید که ترک ترامادول 200 شما بدون درد باشد، مهم ترین کاری که باید انجام دهید این است که یک برنامه منظم ترک داشته باشید. مصرف جایگزین مناسب برای ترامادول 200، می تواند درد ناشی از تراک را کاهش دهد. فواید ترک ترامادول فواید ترک ترامادول 200

بهترین روش ترک ترامادول

در حالی که برخی از افراد عقیده دارند که باید برای ترک ترامادول 200 به صورت ناگهانی اقدام کنند، علم ثابت کرده است که ترک ترامادول و هر ماده مخدر دیگری به صورت ناگهانی عوارض بسیار زیادی را به دنبال خواهد داشت. بهترین روش ترک ترامادول، مراجعه به یک مرکز ترک اعتیاد تهران است تا بتوان بر اساس دوز مصرفی ترامادول، بهترین روش های درمانی را برای اعتیاد به ترامادول در نظر گرفت. ترک اعتیاد به ترامادول می تواند با روش های مختلفی از جمله بستری، سم زدایی، درمان سرپایی و ... انجام شود. پشتیبانی مداوم و دریافت خدمات روانشناسی و روانپزشکی برای ترک اعتیاد به ترامادول، می تواند علائم ناشی از ترک اعتیاد به ترامادول را کاهش دهد.

‌مطالب مرتبط