هزینه کمپ ترک اعتیاد خصوصی و دولتی چقدر است؟

هزینه کمپ ترک اعتیاد خصوصی

این که هزینه کمپ ترک اعتیاد چقدر است، یکی از مباحثی می باشد که بسیاری از مصرف کنندگان مواد مخدر و خانواده های بیماران به دنبال دانستن پاسخ آن هستند. از این رو در این مطلب به این مقوله می پردازیم.

 

مصرف کنندگان مواد مخدر چند دسته اند؟

مصرف کنندگان مواد مخدر که به منظور ترک، به کمپ ترک اعتیاد مراجعه می کنند را می توان به ۳ دسته تقسیم کرد:

۱- بیمارانی که بصورت داوطلبانه و به میل خود می خواهند ترک کنند.

۲- معتادانی که در طرح های جمع آوری معتادین توسط دولت جمع آوری شده و به کمپ های ترک اعتیاد ارجاع داده می شوند.

۳- معتادانی که خانواده هایشان از آن ها شکایت کرده و با حکم قاضی توسط نیروی انتظامی جلب شده و به کمپ های ترک اعتیاد فرستاده می شوند.

بیماران هر ۳ دسته بالا می بایست حداقل ۱ ماه در این کمپ ها باقی بمانند.

بدیهی است آن ها در این مدت هزینه هایی مثل مواد غذایی، هزینه نگهداری در کمپ، دارو(در صورت تجویز شدن) و سایر مخارجی که باید تامین شود را به کمپ تحمیل می کنند.

 

هزینه کمپ ترک اعتیاد خصوصی و دولتی

افرادی که به طور داوطلبانه و با میل خودشان به کمپ های ترک اعتیاد مراجعه می کنند و یا خانواده هایشان پیگیر وضعیتشان برای بستری شدن در کمپ هستند می بایست نسبت به پرداخت هزینه مورد نظر مراکز ترک اعتیاد اقدام کنند.

هزینه قابل پرداخت برای سپری کردن دوره های ترک اعتیاد معمولا بیشتر از ماهی ۷۰۰ هزار تومان است. این مبلغ را یا خود فرد بیمار پرداخت می کند یا خوانواده اش.
لازم به ذکر است هزینه کمپ ترک اعتیاد خصوصی با هزینه کمپ دولتی به دلیل تفاوت ها در امکانات رفاهی و مواردی از این دست قابل مقایسه نیست و معمولا اختلاف زیادی دارد.

ضمنا بعضی از مراکز از دارو های حین درمان استفاده می کنند که در این صورت فرد باید مبلغ این دارو ها را بپردازد. البته در صورتی بیمه درمانی داشته باشید، ۷۰ درصد هزینه دارو را بیمه می دهد و فرد باید ۳۰ درصد مابقی را پرداخت کند.

 

هزینه کمپ ترک اعتیاد برای معتادان خیابانی

معتادان را به کمپ های ترک اعتیاد دولتی می فرستند. اکثر این مراکز تاثیر زیادی رو فرد بیمار ندارند و باعث می شوند فرد معتاد در طول مدتی که بستری است اذیت شود. این مراکز نهایتا نه تنها منجر به ترک دائم افراد معتاد نمی شوند، بلکه باعث می شوند خاطره بدی از ترک اعتیاد در ذهن بیماران شکل بگیرد.

ضمنا اگر به اخباری که از گوشه و کنار می رسد استناد کنیم، باید بگوییم که مسئولین کمپ های دولتی با معتادان رفتار خوبی ندارند. همین امر نشان دهنده ی غیر اصولی بودن روش فعالیت مراکز ترک اعتیاد دولتی است.

آمار اخذ شده از رسانه ها نیز نشانگر آن است که از هر ۱۰ نفری که به چنین کمپ هایی فرستاده می شوند و ترک می کنند، ۸ نفرشان دوباره شروع به مصرف مواد می کنند!

البته این افراد نیاز نیست پولی بپردازند و دولت هزینه اش را پرداخت می کند.

انتخاب کمپ مناسب برای درمان اصولی

همان طور که می دانید اعتیاد جرم نیست بلکه بیماری است. پس حتما باید به مراکزی مراجعه کرد که طبق آخرین تئوری های علمی و بصورت اصولی پروسه درمان را انجام دهند.

کمپ های دولتی معمولا دل نمی سوزانند و کمپ های خصوصی نیز خوب و بد دارند و در انتخاب یک مرکز درمانی باید نهایت دقت را به خرج دهید. کمپ ترک اعتیاد آوای میعاد رهایی یکی از بهترین کمپ های ترک اعتیاد در تهران است که با بهره گیری از متخصصان زبده و استفاده از علم روز(یکی از موارد برگزاری جلسات ماتریکس در این مرکز)‌ به یاری بیماران آمده و باعث رهایی آن ها می شود.

برای اطلاع از هزینه کمپ اعتیاد خصوصی آوای میعاد رهایی همین الان تماس بگیرید.

تنها یک قدم با رهایی فاصله دارید.

1 دیدگاه

  1. شاهین بابایی می‌گه:

    سلام و خسته نباشید من شاهین ۲۷ ساله از قزوین فقط انتظار کمک دارم عاجزانه من هیچ کسو ندارم کمکم کنه تایم زیادی ام ندارم میخام ۸ الی ۱۰ روز بستری ام کنید تروخدا اگه کسی توان مالی داره کمکم کنه من ۳۰۰تومن تونستم پول جمع کنم بارها خماری کشیدم ولی به این پول دست نزدم کسی هست منو نجات بده من ۲۸ این ماه تا ۶فروردین میتونم فقط بستری بشم تا ۲۸ قطعا مشتاقانه و عاجزانه انتظار پاکی رو خواهم کشی اگه کمک رسید یه جوون و نجات دادید ولی ۲۹ قطعا آخرین مصرف موادم میشه بخدا به این نفس کشیدن که دنیارو باهر دم و بازدم داره آلوده میکنه مطمعن باشید این نفس و قطع میکنم .باتشکر موفق باشید(کاش ما بچه فقیرای پایین شهری میتونستیم مثل بچه پولدارای فرمانیه یجایی داشتیم که انقد آروم و بدون استرس و با آرمش ترک میکردیم کاش اونقدر پول داشتم که میتونستم سرم و بالا بگیرم بیا تو کلینیکای لاکچریه شما راحت ترک کنم من بخدا دیگه نه میتونم نه میخام تو این سگدونیای مثلا کمپ ترک اعتیادای اینجا ترک کنم من هرچقدر پایین شهری باشم ولی تو دانشگاهای دولتی درس خوندم فرهنگمو بالا بردم من اجازه نمیدم ترور شخصیتی بشم یا کتک بخورم آخه به چه دلیل؟من با ذلت مواد کشیدنو به اینجور پاک شدن ترجیح میدم !کاش مسلمان نبودیم اونقدری که ادعاشو داریم به ولای علی نیستیم کافر بودنو خدا کافرو میبخشه با همه ی بدی هاش ولی مسلمونو وای به روزمون وای!!!!ممنون خوندید پیاممو.راستی یه مطلب نوشتید راجب هزینه کهصددرصد درسته من اون کمپارو خیلی خوب میشناسم رفتم دیدم،ولی آخر مطلبتون منظورتون این بود که پول نداشته باشید لیاقتتون اونجور کمپه نه؟؟؟واقعا آفرین به درکی که دارید خب یه بی سوادم میدونه پول بیشتر امکانات بیشتر این راحته واسه هر مرکز لاکچری ای ولی مرد واقعی تو کلینیکی خدمت میکنه که حداقل دل چند نفری ام که پول ندارن و شاد کنه کاش یکم مرد باشیم !!!بای

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *