fkygylhu

هرویین چیست؟

هرویین با نام پنیر هم شناخته می شود. در ابتدا هرویین برای درمان بیماری های بدخیم و رهایی از ماده مخدر مورفین تهیه شد اما خیلی زود مشخص شد، این ماده مخدر از همه مواد مخدر دیگر اعتیاد آورتر و خواص مخدری شدیدتری دارد. پنیر را عمدتا به صورت پودر یا قرص تهیه کرده و از انجایی که نوعی ارامش دهنده و مسکن بسیار قوی محسوب می شود، افراد فکر می کنند که مصرف آن برای درمان دردها و یا رهایی از فکر و خیال موثر است، در حالیکه ثابت شده است، ۲۱ روز مصرف مداوم آن می تواند سبب اعتیاد بسیار شدید شود. هرویین یا پنیر ترکیباتی از انتی هیستامین و دیفن هیدرامین بوده و علت اینکه آن را به نام پنیر هم می شناسند، شباهت آن به نوعی پنیر ایتالیایی است.

مصرف کنندگان هرویین

مصرف کنندگان هرویین طیف سنی خاصی ندارند اما در سال های اخیر به خصوص در کشورهای اروپایی مصرف کنندگان هرویین از بین جوانان و نوجوانان بوده اند و آمار مرگ و میر و شوک ناشی از مصرف این ماده مخدر در این گروه سنی بیشتر دیده شده است. شاید علت اصلی این موضوع تمایل جوانان به تجربه چیزهای جدید و برخورداری از هیجانات کاذب است، در هرصورت علت هر چه باشد، خانواده ها و جامعه باید برای فراغت و زندگی جوانان برنامه های دقیق تر و اگاهانه تری داشته باشند.

علایم مصرف هرویین چیست؟

مصر ف هر ماده مخدری با توجه به ترکیبات شیمیایی به کار رفته در آن علایم متفاوتی دارد و خانواده ها باید با این علایم اشنا بوده و در صورتی که خدایی نکرده در اطرافیان خود دیدند، خیلی سریع برای درمان آن اقدام کنند. علایم مصرف هرویین نظیر احساس تشنگی بیش از اندازه، احساس سرخوشی و شادی غیر معمول، سستی، خواب آلودگی و گرسنگی مداوم است. از دیگر علایم مصرف هرویین می توان به خواب آلودگی و رخوت، خشونت در رفتار و گفتار، دم دمی مزاجی می توان اشاره کرد.

از عوارض مصرف هرویین خارش شدید پوستی است

افرادی که هرویین مصرف می کنند به مرور به خاطر ترکیبات آنتی هیستامین و دیفن هیدرامین موجود در آن که نوعی مسکن و ضد الرژی است، دچار خارش شدید در پوست بدن و نواحی مختلف شده که گاهی این خارش به حدی می رسد که ایجاد زخم و خونریزی هم خواهد کرد. هرویین به عنوان یک ماده مخدر زشت کننده و  ایجاد کننده زخم های عمیق هم شناخته شده است. زخم هاییکه به شدت پیش رونده بوده و درمان انها بسیار کند است.

هرویین چه شکلی است؟

این ماده مخدر به صورت پودر یا یک ماده چسبناک به رنگ های قهوه ای و پودر سفید و زرد تولید می شود. برخی از انواع هرویین به صورت پودر گچ بوده و برخی دیگر هم شبیه قیر سیاه و سفت هستند. ماده مخدر هرویین وقتی گرم می شود نرم و چسبناک شده و از این جهت به قیر گرم هم شبیه است.

هرویین چه بویی دارد؟

هرویین به عنوان یک ماده مخدر بی بو است، البته بعد از سوختن ممکن است، بوی تلخی از آن متصاعد شود. در هر صورت این ماده مخدر هر بویی داشته باشد به عنوان یک ماده مخدر اعتیاد اور شدید و خطرناک شناخته می شود.

عوارض هرویین در بدن

از عوارض هرویین در بدن می توان به یبوست، تیرگی لب هاو پوست، اختلال در قاعدگی، بی خوابی، اختلالات کبدی، کاهش مقاومت در برابر بیماری های عفونی، ورم مفاصل، عفونت ریه و اضمحلال رگها اشاره کرد. ضمن انکه علایمی دیگری چون آسیب به سلول های مغزی و نخاعی و احتمال ابتلا به ایدز و هپاتیت هم مشاهده شده است.

 

هرویین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *