وبلاگ

روش های ترک اعتیاد کدام یک بهتر هستند؟


روش های ترک اعتیاد کدام یک بهتر هستند؟

اعتیاد به مواد مخدر موجب تغییرات در حالت های روحی و جسمی فرد می شود و تا جایی ممکن است فرد معتاد را درگیر نماید که زندگی فردی و اجتماعی او با مشکل روبه رو می شود و می بینید که بسیاری از افراد معتاد با شدت اعتیاد زیاد از طرف اطرافیان خود ترد می شوند و به کارتون خوابی نیز خواهند رسید. در این میان روش های ترک اعتیاد مختلفی در کمپ ترک اعتیاد مورد کاربرد قرار می گیرد که هر یک بسته به نوع ماده مخدر و اعتیادآوری که استفاده می شود متفاوت خواهد بود.      

روش های ترک اعتیاد

ترک برخی مواد اعتیاد آور با سختی و دشواری بیشتری همراه خواهد بود و گاها دردهای جسمی و نیز اختلالات روحی را فرد در زمان ترک اعتیاد احساس می نماید اما پس از خارج شدن مواد سمی از بدن دیگر سلامت روحی و جسمی ایجاد می گردد. در این میان روش های ترک اعتیاد مختلفی وجود دارد.
  • روش کم کردن تدریجی
  • روش سم زدایی
  • روش استفاده از دارو
  هر چند روشی که برای ترک اعتیاد استفاده می شود بسیار به نوع ماده مخدری که استفاده می شود مرتبط می گردد اما در برخی شرایط انتخاب یک روش درمانی می تواند عملکرد بهتری را نسبت به روش درمانی دیگر نشان دهد. در کم کردن تدریجی مواد مخدر ، طی یک برنامه ریزی و زمان بندی به طور روزانه مصرف مواد را کم می نمایند بطوریکه در مدت 3 هفته و یا 2 هفته مصرف مواد به صفر خواهد رسید. در روش مصرف دارو از داروهای گیاهی و نیز شیمیایی که می تواند در جهت ترک اعتیاد کمک نماید استفاده می شود. داروهای مسکن و نیز داروهایی که از نظر روحی بتواند اضطراب را رفع نماید و همچنین داروهای معده که بی اشتهایی را رفع می نماید تماما کمک کننده خواهد بود. این مصرف داور به تجویز دکتر می بایست انجام گیرد و حتی گاهی درمان ترک اعتیاد به واسط دارو در بیمارستان انجام می گیرد. در روش سم زدایی ، فرد معتاد در توسط داروهای بیهوشی ، بیهوش می شود و در زمان بیهوشی دکتر دارو را به بدن او تزریق می نماید. پس از به هوش آمدن علائم بیهوشی که سستی می باشد را فرد دارد. کمپ ترک اعتیاد آوای میعاد رهایی برای گسترش آگاهی همه جانبه‌ی مردم به شدت عزیز این مرز و بوم، مقالاتی ارزشمند را در مورد انواع مواد محرک و مخدر مانند ماریجوانا، ال‌ اس دی، ب۲، تریاک، شیشه، هرویین، ترامادول، کوکایین، بنزای، آلپرازولام، نالتروکسان، کتامین، متادون، ریتالین و سایر مواد مخدربه شما عزیزترین‌ها ارائه میدهد.\"کمپ ترک اعتیاد آوای میعاد رهایی\"  
اندکی صبر نمایید...