مرکز ترک اعتیاد لاکچری آوای میعاد رهایی

نالتروکسان چیست و ترک اعتیاد با آن چگونه است؟

مطالب این صفحه

نالتروکسان متعلق به طبقه‌‌ای از داروها است که به عنوان آنتاگونیست‌های مخدر شناخته می‌شوند. مکانیسم عمل این دارو در مغز به شکلی است که اثرات مواد مخدر را خنثی یا مسدود می‌کند. همچنین میل به مصرف مواد مخدر را کاهش می‌دهد. این دارو همچنین برای درمان سوء مصرف الکل استفاده می‌شود. نالتروکسان به افراد کمک می‌کند که مشروبات الکلی کمتری بنوشند یا کاملاً از نوشیدن آن را متوقف کنند.

انواع نالتروکسان

نالتروکسان از طریق دهان همراه با غذا یا به صورت جداگانه، معمولاً در دوزهای ۵۰ میلی گرمی و یک بار در روز یا طبق دستور پزشک مصرف می‌شود. البته این دارو به سه شکل قرص، آمپول و ایمپلنت تولید می‌شود ولی دسترسی به قرص نالتروکسان هم ساده‌تر و هم ارزان‌تر است.

۱. قرص

قرص نالتروکسان در زمانی که فرد بستری شده است استفاده می‌شود. و در حالت معمول بیمار روزی یک عدد قرص را از طریق دهان مصرف می‌کند. فرم قرص این دارو از سایر اشکال آن پرکاربرد‌تر است ولی چون باید در یک زمان مشخص و به صورت روزانه مصرف شود کمی کار را مشکل می‌کند. در این صورت که فرد مصرف دارو را فراموش کند احتمالا عوارض مصرف مواد مخدر باز می‌گردند.

۲. آمپول

استفاده از آمپول نالتروکسان برای ترک اعتیاد نیز رایج است و خیلی از مراکز ترک اعتیاد آن را تجویز می‌کنند. آمپول نالتروکسان که نام تجاری آن ویویترول (Vivitrol) است به صورت ماهیانه در عضله تزریق می‌شود. و عوارض خاصی ندارد به جز در مواردی که جای تزریق آمپول درد می‌کند یا پوست محل تزریق قرمز می‌شود که بعد از چند روز رفع می‌شود.

۳. ایمپلنت

جدیدترین روش مصرف داروی نالتروکسان استفاده از ایمپلنت آن است که در حال حاضر در اکثر کلینیک‌ها نیز استفاده می‌شود. برای این کار ابتدا پوست شما جراحی و سپس ایمپلنت کوچکی را در آن قرار می‌دهند. و دارو به آرامی طی ۲ الی ۶ ماه در بدن فرد بیمار آزاد می‌شود. از ویژگی‌های این روش استفاده طولانی مدت از دارو بدون نیاز به یادآوری روزانه است. علاوه بر این ایمپلنت این امکان را ایجاد می‌کند که همواره میزان معینی از دارو به بدن وارد شود.

ایمپلنت نالتروکسون

ایمپلنت نالتروکسان

 

مقدار دوز مصرفی بر اساس شرایط پزشکی و نیاز فرد به درمان است. پزشک ممکن است درمان شما را با دوز کمتری شروع کند و شما را در برابر عوارض جانبی یا علائم ترک، قبل از افزایش دوز کنترل کند.

در نظر داشته باشید این دارو را طبق دستورالعمل پزشک مصرف کنید. دوز خود را زیاد نکنید. به صورت مکرر آن را در یک روز مصرف نکنید یا مصرف آن را بدون تایید پزشک قطع نکنید.

 

عوارض مصرف

بعد از مصرف نالتروکسان ممکن است شخص حالت تهوع، سردرد، سرگیجه، اضطراب، خستگی و مشکل خواب داشته باشد. در تعداد کمی از افراد ممکن است علائم خفیف ترک مواد مخدر مثل گرفتگی شکم، بی‌قراری، درد استخوان و مفاصل، درد عضلات و آبریزش بینی مشاهده شود. اگر هر یک از این موارد ادامه پیدا کرد یا بدتر شد، سریعاً به پزشک یا داروساز خود خبر دهید.

نالتروکسان به ندرت باعث بیماری جدی در کبد می‌شود. البته در صورت مصرف دوزهای بالاتر، خطر افزایش می‌یابد. توصیه می شود در مورد خطرات و فواید نالتروکسان با پزشک خود صحبت کنید. در صورت بروز علائم بیماری کبد بعد از مصرف این دارو فوراً آن را با پزشک خود در میان بگذارید. علائم بیماری کبدی بعد از مصرف این دارو شامل حالت تهوع، استفراغ مداوم، درد شدید معده/شکم، ادرار تیره، زرد شدن چشم و پوست می‌باشد.

عوارض نالتروکسون

عوارض مصرف نالتروکسان

 

موارد احتیاط مصرف

قبل از مصرف نالتروکسان، در صورت حساسیت به پزشک یا داروساز خود بگویید. یا اگر آلرژی دیگری دارید این دارو ممکن است حاوی مواد غیرفعال کننده باشد، که می‌تواند باعث بروز واکنش‌های آلرژیک یا سایر مشکلات شود قبل از استفاده از این دارو، تاریخچه پزشکی خود را به پزشک یا داروساز ارائه دهید. به خصوص در مورد نوع و میزان مصرف فعلی یا اخیرتان(در ۷ تا ۱۴ روز گذشته) از ماده مخدر (مانند مرفین، متادون، بوپرنورفین) و همچنین در صورت وجود بیماری زمینه‌ای مثل بیماری کلیوی و کبدی به پزشک خود اطلاع دهید.

این دارو ممکن است باعث سرگیجه شما شود. مصرف الکل یا ماری جوانا(حشیش) همراه با  قرص نالتروکسان می‌تواند سرگیجه شما را شدیدتر کند. تا زمانی که سرگیجه شما رفع نشده است و خیالتان از خودتان راحت نشده رانندگی نکنید. همچنین از ابزار و ماشین آلات استفاده نکنید و از انجام هر کاری را که نیاز به هوشیاری دارد پرهیز کنید. در صورت استفاده از ماری جوانا(حشیش) با پزشک خود مشورت کنید.

سم زدایی با نالترکسون

نالتروکسان جهت جلوگیری از مصرف مجدد مواد مخدر در افرادی که اعتیاد دارند استفاده و تجویز می‌شود. نالتروکسان همچنین به عنوان بخشی از یک برنامه درمانی کامل برای سوء مصرف مواد مخدر مورد استفاده قرار می‌گیرد. هر چند این دارو نباید برای افرادی که در حال حاضر مواد مخدری از جمله متادون مصرف می‌کنند، استفاده شود. متاسفانه انجام این کار می‌تواند باعث علائم ترک ناگهانی شده و در نتیجه احتمال مرگ فرد بسیار بالا می‌رود.

 

ترک اعتیاد با نالتروکسان

پس از ترک اعتیاد با نالتروکسان، ممکن است شما نسبت به کاهش دوز آن حساس شوید، ولی در صورت پایین آوردن دوز دارو بدون مشورت دکتر خطر ابتلا به عوارض جانبی تهدیدآمیز افزایش می‌یابد و احتمال اینکه میل شما به مصرف مواد مخدر بالاتر رود بسیار زیاد است.

این دارو اثرات مواد مخدر (از جمله هروئین) و مخدرهای مشابه را مسدود می‌کند. با این حال، مقدار زیادی هروئین یا دیگر مواد مخدر می‌توانند بر این مکانیسم غلبه کنند. اگر در تلاش هستید تا بر اثرات این دارو غلبه کنید و به مصرف مواد مخدر برگردید باید بدانید که این کاری بسیار خطرناک است و ممکن است باعث آسیب جدی به بدن، از دست دادن هوشیاری و حتی مرگ شود. اطمینان حاصل کنید که خطرات و مزایای استفاده از این دارو را کاملاً درک کرده و پذیرفته اید. باز هم تاکیید می کنیم دستورالعمل‌های پزشک خود را دنبال کنید.

نالترکسون و لاغری

از جمله عوارض جانبی نالتروکسان با دوز کم، کاهش وزن است که یک نفر می‌تواند از آن بهره مند شود. علیرغم اینکه نالترکسون در درجه اول برای درمان اعتیاد به مواد مخدر و الکل استفاده می‌شود، استفاده از آن در دوز‌هایی کم (LDN) به افراد چاق کمک می‌کند که وزن خود را پایین آورده و از مزایای آن بهره مند شوند. با این حال، این نکته را در نظر بگیرید که استفاده از نالتروکسان برای کاهش وزن بر روی تمام افراد به صورت یکسان عمل نمی‌کند و روی بعضی از بیماران موثرتر از سایرین عمل کند.

نالتروکسان و لاغری

نالترکسون و لاغری

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر درباره ترک نالتروکسان با متخصصان کمپ ترک اعتیاد آوای میعاد رهایی تماس بگیرید.

کمپ ترک اعتیاد آوای میعاد رهایی برای گسترش آگاهی همه جانبه‌ی مردم به شدت عزیز این مرز و بوم، مقالاتی ارزشمند را در مورد انواع مواد محرک و مخدر مانند ماریجوانا، ال‌ اس دی، ب۲، تریاک، شیشه، هرویین، ترامادول، کوکایین، بنزای، آلپرازولام، نالتروکسان، کتامین، متادون، ریتالین و سایر مواد مخدربه شما عزیزترین‌ها ارائه میدهد.

 

 

38 دیدگاه دربارهٔ «نالتروکسان چیست و ترک اعتیاد با آن چگونه است؟»

 1. دروغگوها کجا بی دو نشئگی داره؟ چرا اطلاعات غلط به مردم میدید . اگه میگفتی آسپرین بچه نشئگی داره بهتر بود

  1. داداش نشعگی داره ولی برای یه آدم سالم یا دوز پایین و باید بیست و چهار ساعت از مصرف هر نوع موادی گذشته باشه تا تأثیر بزاره

 2. من چند سال هرویین مصرف کردم الان میخام با بی2 ترک مصرف کنم لطفا اگه کسی تا بحال مثل من بوده و اینکارو کرده حتما به من هم یکم کمک کنه ممنون میشم

  1. سلام رامین جون.با پزشک کلنیک ترک اعتاد مشورت کن تا دچار اعتیاد به مصرف(ب۲) نشی.چون ترک ب۲ خیلی سخت ومشکله عزیزم.

   1. آقا رامین ترک هروئین خیلی سخته.پیشنهاد من به شما اینه که اولا فقط زمانی ترک کنی که با تمام سلولهای وجودت از مواد متنفر شده باشی و به مضرات جسمی و روحیش پی برده باشی.دوما بهترین کار برای شما اول کنار گذاشتن کلیه ی دوستان مصرف کننده ات هست به مرور زمان و بدون داشتن هیچ تعارفی.سوما تحقیقات متعدد جهانی نشون داده بالای ۸۰درصد کسانی که هروئین مصرف میکنند در مقایسه با سایر مواد عود مصرف داشته اند فلذا باید با خود تریک یا شربت تریاک اقدام به جایگزینی طی چندماه کنید و باید مصرفش هم کنترل شده و رو به کاهش باشه و طی این مدت در جلسات NA یا کنگره ی ۶۰شرکت کنید و سپس بطور کامل ترک کنید.تجربه ی شخصی من اینه که جلسات NA پربارتر و تأثیرگذارتر هست.موفق باشید

  2. داداش من همه جوره امتحان کردم بهترین کار اینه با متدون شروع کنی و بعد فقط روزی یه وعده متادون بخوری و بعد دوز مصرفی و کم کنی و بعد با بی دو جایگزین کنی و یواش یواش دوز مصرف و خیلی کم کنی و در نهایت بسیار راحت و بدون خماری ترک میکنی

   1. باسلام خدمت دوستان وسینه سوخته ها

    میدونید که موادمخدر صنعتی وسنتی رو باقرص میشه ترک کرد(جایگزین کرد)اما هیچ مواد یادارو یاکوفتی برای ترک یاجایگزین کردن قرص وجود نداره
    منظورم از قرص یعنی(انواع قرصی که اخرش پام داره؛ترامادول؛B²; شربت یاقرص متادون؛ کلونودیین ؛کپسول گیاهی عطاریها میفروشن)وخیلی چیزای دیگه که یه طومارمیشه….
    ولی اگه ترک اعتیاد همراه بادردنباشه رنج وعذاب نباشه ،نمیشه اسمش رو ترک گذاشت
    دوره ترک اعتیاد
    هفته اول درد هفته دوم بی قراری هفته سوم رهایی یعنی ازپیله درمیای یعنی تولد دوباره
    پس برای ترک اول عجز خودتون مهمه دوم کسیکه دلسوز باشه وعشق بده بهتون سوم کسی که موقع قفل شدن مخ هنگام ترک سد راهت باشه که نری وازنوع شروع کنی؛ومهمترازهمه مکانی که توش ترک میکنی باید جایی باشه که کسایی که اونجان درک کاملی ازاعتیاد داشته باشند بقول گفتنی همدرد ؛وبدترین راه ترک ترک کردن درمنزل میباشد.به ندرت جواب میده باید جایی باشه که دیوارش بلند باشه تافکر مواد رو نکنی اینجورخیلی راحتتر به نتیجه میرسید.
    این فقط تجربه من بود خواستم دراختیار دوستان وهمدرهای عزیز بزارم
    به امید رهایی ????????????????????

 3. رامین جان سلام،دادا من ی پسره ۳۴ یاله هستم ک حدود ۲۰ من مواد سفید مصرف میکنم،بمدت ۱۱ سال متادون مصرف میکردم ک قدیمی ها یادش هست بهزیستی با ژتون یا همون کوپن میدا دمیگفتن متادون گچی،توی ۱۱ سال حدودا ۵ ب۲ خوردم و متاسفانه به خاطره تداخل لین دو دارو کبد پیوند زدم تهالمم گندیده شد و کاملا خارجش کردن،خلاصه اش ازنکه الان اگه از خماری ب من بمیرم با اینکه تاحالا تزریق نکردم بهم بگن متادون و ب ۲ یا سرنگ و ۳ سی سی دوا ب خاک عزیزم سرنگ برمیدارم دادا،نکنید متادون و قرص بالاش هیچی خدا نیاورده تا ب حال

 4. سلام ب۲ نعشگی که نداره ولی یه احساس خوب به ادم میده که اونم اینه که از مواد مخدر بدت میاد و زده میشی ازش … دوم اینکه ب۲ هرکی مصرف میکنه باید روز به روز کمش کنه تا جایی که یک هشتم قرص رو مصرف کنه بعد بزاره کنار

  1. حاضرم قسم بخورم شما مصرف کننده نیستی و الا اینطوری صحبت نمیکنی. ترک هر قرصی که کلینیک میده وحشتناکه اما شدنیه. دوستان گلم خواهش می کنم حداقل یه ویزیت دکتر برید و از خدمات مشاوره بهزیستی که رایگانه استفاده کنید و جلسات na و … شرکت کنید. ترک برای همه ما همدرد ها ممکنه اما یکم سخته. فقط باید هر لحظه مدیتیشن کنی و اهداف والایه خودتون از ترک رو در ذهن و زمان بیخوابی و کسلی و … مرور کنید. با آرزویه پاکی بی پایان

 5. ترک اعتیاد ساده نیست، و به تعداد روزهایی که مصرف کردی، باید صبوری کنی، کاملا راهی که رفتی رو باید بر گردی،. مثال چند ماه اول که مواد میزنی خیلی سر خوشی، و چند ماه اول که ترک میکنی کلافه و ناخوشی. مثال. وقتی مواد تو بدنت نشست و اعتیاد پیدا کردی، دیگه مصرف میکنی که فقط خوب باشی، و وقتی که چند ماه از ترک کردنت گذشت فقط خوب نیستی اما نه کلافه ایی نه دردی داری، فقط بی میل و بی انرژی هستی. انسان موجوده قوی و با اراده ایی هست. خود را دوست داشته باشید و نمیدونم این حرف درسته یا نه. اما بهتره بدنبال راه های سریع و آسان برای ترک نباشیم، مصرف دارو های مختلف و طولانی مدت.ارزوی سلامت دارم برای همه.

 6. باید تحمل کرد ظرف یک هفته با خماری جنگید و در این مدت از کلونیدین استفاده کرد بعد کم کم روبراه میشوید وگرنه هم متادون هم ب دو گرفتاری داره

  1. دوست عزیز خواهش می کنم در مورد نظراتی که میدید یک مقدار تامل کنید میدونی چند نفر با همون قرص کلونئیدن شما فشار خونشون به حدی اومده پایین که رفتن کما و دیگه برنگشتن؟من ۷۲ساعت بیهوشی رو با همین قرصی که شما تجویز کردی رو داشتم.قبل از مصرف هر قرص بصورت خود درمانی حداقل چند دقیقه وقت بذارید و عوارض کاملش رو بخونید

 7. چهار هدف در درمان اعتیاد از اهمیت برخوردار می باشد :
  1- هدف اول در درمان فرد بیمار اول به درمان فکر میکند و تمامی فعالیتهای بیمار در مسیر درمان می باشد.
  2- هدف دوم در درمان شرکت در جلسات و حضور در درمان از اهمیت بسزایی برخوردار است.شرکت در جلسات حتی باث قطع مصرف و ماندن دربهبودی می گردد. پس حضور مستمر در جلسات.
  3- هدف سوم در درمان ارتباط بیمار با درمانگر می باشد. وجود صداقت در بیمار و بیان روان و اعتماد به درمانگر دران را بری فرد مراجعه کننده تسهیل می نماید.
  4- هدف چهارم در درمان اختصاص زمان در درمان و بهبودی الزامیست. هیچ فردی در کوتاه مدت اعتماد. شغل . خانواده. و زندگی نرمال خود را بدست نخواهد آورد مگر زمان – یادگیری – عملکرد-گوش دادن فعال – و تغییر سبک معیوب زندگی در زمان اتفاق افتد. ( تغییر مستلزم زمان است ).
  با سپاس از توجهتون .
  محمد راحتلو روان شناس و درمانگر اعتیاد شادکام باشید.

  1. سلام به همه عزیزان
   من دو ماهه که مصرف بی ۲ دارم
   البته یک سال قبل متادون مصرف داشتم
   به خاطر فوت پدرم و ناراحتیایی که هست خیلی سختمه کنار گذاشتنش
   از روزی یک دوم به روزی ۵تا ۷ رسید
   الان به روزی ۲ رسوندمش
   ترس از خماری باعث میشه که ترکش سختتر شه برام
   نمیدونم چیکار کنم باید چجوری ترک کنم که درد نکشم عذاب نکشم چون آستانه دردم پایینه
   ازتون میخوام کمکم کنید
   آیا به نظرتون پکیج های گیاهی که تبلیغ میشه توست پیج های اینستا آیا تاثیر داره آیا فایده داره؟

   1. قطعا باید آستانه دردت رو بالا ببری دوست همدرد من و اینکه گول تبلیغ این محصولات دکتر بیز رو نخورید. تمام تبلیغات در اینستا گرام به قهوه سوپریم ، مصفی خون دکتر بیز ، دمنوش مفرح دکتر بیز ختم میشه که اگر خودتون بخوایید از سایت ترب تقریبا با کمتر از نصف مبلغی که پیج هایه اینستا میفروشن بخرید. این محصوالات بی تاثیر نیست اما بیشترین تاثیر اراده شما برای ترکه. موفق و پاکی بی پایان داشته باشید

  2. سلام به همه
   نه دوست خوبم عوارضی ندارد اما اگه قراره فقط مطلع بشی از مضرراتش که خدایی نکرده مصرف بکنی..اما اگر نالترکسون زدی و سوسه ای باید بگم این همون چاه قبله منتهی یه شکل دیگه..خیلی مراقب باش

 8. سلام خسته نباشیدمن مصرف هیروین داشتم من تازه بعد از سم زدایی یه یک هفته ال ده روزی هست که کپسول نالتروکان ۵۰ میخورم ولی هنوز وسوسه مصرف مواد دارم اثر تنفر از مصرف بعد از چند وقت مصرف نالتروکسان باید خودشو نشون بده

 9. سلام به همه عزیزان
  من دو ماهه که مصرف بی ۲ دارم
  البته یک سال قبل متادون مصرف داشتم
  به خاطر فوت پدرم و ناراحتیایی که هست خیلی سختمه کنار گذاشتنش
  از روزی یک دوم به روزی ۵تا ۷ رسید
  الان به روزی ۲ رسوندمش
  ترس از خماری باعث میشه که ترکش سختتر شه برام
  نمیدونم چیکار کنم باید چجوری ترک کنم که درد نکشم عذاب نکشم چون آستانه دردم پایینه
  ازتون میخوام کمکم کنید
  آیا به نظرتون پکیج های گیاهی که تبلیغ میشه توست پیج های اینستا آیا تاثیر داره آیا فایده داره؟

  1. سلام ماکان جان پکیجهای گیاهی که در شبکه های اجتماعی تبلیغ کاملا بیزینسی و بدون تاثیر است فقط مبلغ زیادی از شما پول میگیرن و چند مدل دمنوش کارخونه ایی با اثرگذاری خیلی پایین میفرستم و بعد بهت میگن قرص و آمپول تقویتی هم از داروخونه بگیر و ترک کن !! اصلا باورشون نکن

   1. فریبرز جان و بقیه دوستان اولین توصیه من به شما این است هر چه زودتر از متادون فاصله بگیرید و سعی کن هیچ نزدیکی با آن نداشته باشید چون نزدیک سه هفته تو بدن میمونه و ترکش کمی مشکل است خب حالا می‌رسیم به بی ۲ اولین توصیه من به دوستان این است که بی ۲ را سالم نگهداری نکنن یک قوطی کوچک داشته باشن بی ۲ ها رو خیلی نا منظم خورد کنید جوری که بیشتر از چهار قسمت باشه حتی تا ۸ تیکه اول صبح بریزید کف دستتان بگردید بزرگترین تیکه آنرا مصرف کنید مهم نیست نگران نباشید که مصرفتان بالاتر است هر موقع خمار شدید باز بریزید کف دستتان و بزرگترین آنرا مصرف کنید کمی هم عقب بندازید مثلا موقع مصرفه بگید نیم ساعت دیگه میزنم با اینطریقه کسی که حتی هفتا بی ۲ مصرف می‌کند بدون اینکه متوجه شود مصرفش در عرض دو سه روز به یکی دو تا میرسه در رابطه با ترک کامل بی ۲ بعدا کامنت میگزارم

   2. داداش نمیخوام تودلت رو خالی کنم من بعد از 25سب بیداری بادرد شدید ب دو را ترک کردم خیلی خیلی قرص کثیفی هست خواهش میکنم مصرف نکنید تازه بعداز ترک عوارض شدید ترش خودشنو نشون میدن مثل بی خوابی پرخواشگری کم حوصلگی

 10. آقا رامین ترک هروئین خیلی سخته.پیشنهاد من به شما اینه که اولا فقط زمانی ترک کنی که با تمام سلولهای وجودت از مواد متنفر شده باشی و به مضرات جسمی و روحیش پی برده باشی.دوما بهترین کار برای شما اول کنار گذاشتن کلیه ی دوستان مصرف کننده ات هست به مرور زمان و بدون داشتن هیچ تعارفی.سوما تحقیقات متعدد جهانی نشون داده بالای ۸۰درصد کسانی که هروئین مصرف میکنند در مقایسه با سایر مواد عود مصرف داشته اند فلذا باید با خود تریک یا شربت تریاک اقدام به جایگزینی طی چندماه کنید و باید مصرفش هم کنترل شده و رو به کاهش باشه و طی این مدت در جلسات NA یا کنگره ی ۶۰شرکت کنید و سپس بطور کامل ترک کنید.تجربه ی شخصی من اینه که جلسات NA پربارتر و تأثیرگذارتر هست.موفق باشید

 11. من روزی ۲۵سی سی متادون مصرف میکردم الان ۱۵روز هست که با پکیج که تبلیغ میکنن خریدم استفاده میکنم رسوندم به روزی فقط۴ سی سی ولی دیگه نمیتونم این ۴سی سی قطع کنم لطفا اگه روشی دارین که بهم کمک کنه بگین فقط نمیدونم از چی استفاده کنم که سم زدایی بدنم زودتر انجام بشه چه چیزی واسه سم زدایی خوبه ممنون میشم یکی کمکم کنه

  1. دوست عزیز مشکل شما سم زدایی نیست اینکه ترس از ترک کردن رو دارید یعنی هنوز بقول دوستان سلولی تصمیم به ترک نگرفتی و این نشون میده آستانه دردت یک مقدار پایبنه که باید به روانپزشک و جلسات na و … بری.

 12. سلام
  واقعا جای بسی تعجب و همچنین افسوس هست که بعد از سالیان سال ‌و پیشرفت علم و تکنولوژی به این سرعت در دهه های اخیر هنوز نتونستن چنین بیماری بزرگی رو شکست بدن و کامل با یک فرمول و یک داروی مرجع و ثابت اونو مهار کنن!!!
  تجربه ی من بعد از سالها مصرف و البته لغزش های پی در پی در طول یکسال اینه که فکر آزاد و راحت، نترسیدن از مواد مخدر و عوارض بعد ترک( که البته با روش‌هایی که با تجربه کسب کردم تونستم خماری رو خیلی کم کنم) ، و عزم راسخ برای ترک و سیر شدن از مواد به معنای واقعی و ترک نه از روی اجبار بلکه با اختیار و آگاهی و روشن دلی، تحمل یک هفته ای خماری زیاد بدن برای هر نوع مخدری چه شیشه چه هرویین ، خوردن متادون ۲۰ تا سه روز اول به صورت حساب شده و با نظارت و کم کردن و نصف کردن متادون تا سه روز بعد اگر احتیاج داشتید واقعا
  با این شیوه و منوال و روش به راحتی میتونید هر متاعی رو ترک کنید اما اینکه چقدر موندگاری داره و چقدر عزم راسخ دارید برای هر کسی متفاوته واقعا و جای بحثی زیاد دارد

  1. دوست همدرد من شما فکر کردی هیچ راهی وجود نداره؟ هیچ کشوری تقریبا نمیخواد همه جوون ها رو سالم و سرحال داشته باشه. اکثر حکومت ها میخوان جوان ها یا خمار باسن یا نئشه. امیدوارم خدا یه قدرتی بده تا یک نفر بر علیه این نوع سیاست ها قد علم کنه و در دبیرستان ها و دانشگاها یه واحد تئوری و گردش در کمپ ها بذارن تا نوجوون ها و جوون ها بفهمن اگر سراغ هر قرص یا ماده مخدر به ظاهر بی ضرری برن چه بلایی انتظارشون رو میکشه.به امید پاکی بی تاریخ همه

 13. متایاس یزدانی

  لطفاً جواب بدین برای منی که چهل روزه تحت نظر پزشک ترک ب۲ کردم و برام در این نسخه برای یکماه نالتروکسان تجویز کرده،چه مدت باید استفاده کنم ؟ آیا بعداز یکماه دوباره باید مصرف کنم ؟

 14. ولی ما یک همدرد گردن کلفت به اسم خامنه داریم که باید درک کنه مارو منتهی نمیدونم چرا نمیکنه ما رو درک؟ فکر نکنم اما دلش بخواد عمدا جوانان کشورش گرفتار این مواد مخدر لعنتی بشن . به امید پیروز ی همه معتادان عزیز . جانم به فدای همه داداشا آبجیا ی گل ، فقط بدونید که خدای ما هم کریمه مهربونه، بمیرم برای همتون تا خدا نخواد برگی از درخت نمیفته ، بنظر من اول اراده و خواست خداوند و ایمان به خدا و یاد خدا و توکل بخدا و بعد خواستن و عجز خودمون ما رو نجات میده . تا خدا نباشه در زندگیمون تا خدا نخواد نمییییییشششششه وجود خدا در زندگی ماها خیلی کمرنگ شده بنظرم . خیلی چاکریم خالص مخلص همگی عزیزان

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن