مرکز ترک اعتیاد لاکچری آوای میعاد رهایی

کوکایین مخدر پولدارها

مطالب این صفحه

کوکایین چیست؟

کوکائین یک داروی روانگردان(تغییر دهنده ذهن) است که بر نحوه تفکر و رفتار افرادی که از آن استفاده می‌کنند تأثیر می‌گذارد. این محرک باعث تنفس تند، ضربان شدید و نامنظم قلب و افکار و اعمال غیر عادی در بدن می‌شود.

کوکایین در حال حاضر به سه شکل در بازارهای خرید و فروش موجود است:

 • هیدروکلراید: یک پودر بلوری سفید با طعم تلخ و بی‌حس کننده است. هیدروکلراید غالباً با مواد دیگری مانند لاکتوز و گلوکز مخلوط شده تا قبل از فروش آن رقیق کنند.
 • Freebase: یک پودر سفید که از ناخالصی کمتری نسبت به هیدروکلراید برخوردار است.
 • ترک: یک نوع کریستال از رنگ سفید، خامه‌ای شفاف، صورتی رنگ یا زرد است که حاوی ناخالصی بیشتری نسبت به دو نوع دیگر است.

قیمت کوکایین چقدر است؟

قیمت کوکائین در اغلب نقاط دنیا بسیار بالا می‌باشد آمارها حاکی از آن است میانگین قیمت یک گرم آن از ۵۰ تا ۱۱۲ دلار در نوسان است. برای نمونه قیمت هر گرم کوکائین در در فنلاند ۱۱۲ دلار است. در انگلیس ۱۰۳ دلار و در ایالات متحده امریکا کمی ارزانتر و ۹۶ دلار است. در هلند و پرتغال به ترتیب ۵۶ و ۵۰ دلار می‌باشد که نسبت به سایر نقاط به جز کشورهای تولید کننده اصلی (پرو و شیلی) قیمتی ارزان‌تر دارد.

با اینکه قیمت کوکائین بسیار بالاست ولی تخمین زده می‌شود که حدود ۱۸.۱ میلیون نفر در سراسر جهان به این ماده مخدر معتاد شده‌‌اند. بر اساس گزارش‌های جهانی روند تولید این ماده مخدر به سرعت در حال افزایش است و تولید آن در سال ۲۰۱۷ به بیشترین حد خود رسیده است. ولی باید این را نیز اذعان کنیم که مطابق با این افزایش تولید، مشتاقان مصرف آن نیز هر روز بیشتر می‌شوند.

موارد مصرف کوکائین

افراد بومی در آمریکای جنوبی به دلایل مختلفی از جمله افزایش استقامت جسمی و کاهش اشتها، قرن هاست که در حال استفاده از برگ‌های درخت کوکا هستند. در اواسط قرن نوزدهم، کوکائین از برگ درخت کوکا جدا شده و به عنوان یک بی‌حس کننده موضعی و به عنوان یک تونیک در داروها و نوشیدنی‌ها استفاده می‌شد. ولی در حال حاضر برخی از مردم برای احساس سرخوشی و رها کردن لحظه‌ای خود از مشکلات زندگی یا هر دلیل دیگری از این ماده مخدر استفاده می‌کنند که سبب معتاد شدن آنان به این ماده شده است. البته هستند برخی دیگر که از آن برای مقابله با فشارهای زندگی یا مشکلی مانند اضطراب یا افسردگی استفاده می‌کنند.

نشانه های مصرف کوکایین
اسنیف پودر کوکایین

نشانه‌های مصرف کوکائین

هنگامی که کوکائین استنشاق می‌شود، از طریق غشاهای داخل بینی به جریان خون وارد و جذب آن می‌شود و هنگامی که به صورت سیگار کشیده می‌شود، در لبه‌های داخل ریه‌ها جذب می‌شود و وقتی  تزریق می‌شود، مستقیماً وارد جریان خون خواهد شد. هرچند مقادیر کم آن می‌تواند احساس انرژی و اطمینان بیشتری به همراه داشته باشد، اما استفاده بیش از حد ​​ممکن است منجر به اعتیاد و وابستگی زندگی شما به این ماده شود.

علايم و عوارض سوء مصرف کوکايین

استفاده مکرر از کوکائین ممکن است منجر به علائم روانی مانند احساس سوءظن به دیگران یا شنیدن صداهایی خیالی شود. با گذشت زمان، افرادی که کوکائین تنفس می‌کنند به بینی خود خسارات جبران ناپذیری وارد می‌کنند که امکان برگشت پذیری آن وجود ندارد. استفاده مداوم همچنین خطر ابتلا به مشکلات قلبی را افزایش می‌دهد. زنی که در دوران بارداری از این مخدر استفاده می‌کند ممکن است نوزادش به صورت زودرس به دنیا بیاید یا ممکن است کودک وزن کمی در هنگام تولد داشته باشد. استفاده مشترک از تجهیزات مصرف این ماده با عفونت‌ها و بیماری‌های ناشی از خون همراه است که ممکن است منجر به مشکلات قلب، ریه‌ها و کبد شود.

نشانه‌های مصرف کوکائین

این ماده مخدر باعث می‌شود ضربان قلب سریعتر شده و همچنین فشار خون را بالا می‌برد. علائم مصرف بیش از حد کوکایین شامل موارد زیر است:

 • نبض سریع و نامنظم
 • تنفس سریع یا قطع ناگهانی آن
 • داغی پوست و عرق شدید
 • سردرگمی و اضطراب
 • استفراغ

برخی از علائم قابل مشاهده سوء مصرف ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • پودر سفید اطراف بینی یا حتی دهان
 • کاهش قابل توجه وزن
 • علائم سوختگی روی لب یا انگشتان
 • مشکلات مالی
 • سرقت یا فروش اموال شخصی
 • نوسانات خلقی
 • کاهش بهداشت شخصی
 • درگیر شدن در رفتارهای پرخطر

علائم فیزیکی و جسمی مصرف کوکایین

هنگامی که فرد این ماده مخدر را مصرف می‌کند، تغییرات جسمی در او ایجاد می‌شود. علائم جسمی مصرف کوکائین شامل موارد زیر است:

 • گشاد شدن حدقه چشم
 • آبریزش بینی
 • خونریزی بینی
 • خشن شدن صدا
 • سردرد
 • دل درد
 • لرزیدن
 • حالت تهوع
 • کاهش وزن قابل توجه
 • ناتوانی جنسی
 • جایگزین کوکائین

 

ترک کوکایین

درمان‌هایی که برای ترک کوکائین موثر است شامل موارد زیر است:

 • گفتگو درمانی: مانند روش درمان شناختی رفتاری (CBT) به شما در درک اعتیاد و تغییر افکار و رفتار کمک می‌کند. این روش به عنوان بخشی از یک پروسه درمانی توسط مشاور متخصص ارائه می‌شود.
 • زوج درمانی: در صورتی که فرد متاهل باشد ممکن است از شریک زندگی او در جهت درمان فرد بهره گیری شود.
 • پاداش: ممکن است بخاطر اینکه شخص در درمان اعتیاد تلاش کرده و موفق شده است خود را از عادت به این ماده پاک کند، پاداش‌هایی به او داده شود.

بر خلاف درمان هروئین، هیچ دارویی وجود ندارد که به عنوان جایگزین کوکائین، برای ترک اعتیاد و سایر محرک‌های آن استفاده شود. با این حال، ممکن است برای کمک به کاهش علائم ترک اعتیاد، مانند مشکلات خواب و مشکلات روحی روانی، داروهایی به شما پیشنهاد شود. اینها اغلب به صورت کوتاه مدت مورد استفاده قرار می‌گیرند، زیرا استفاده طولانی مدت از داروهایی که به شما در خوابیدن کمک می‌کنند نیز می‌تواند به خودی خود اعتیاد آور باشند.

ترک کوکایین

تشخیص کوکائین اصل از تقلبی

صرف نظر از اینکه کوکائین فرم پودر یا سنگی داشته باشد رنگ آن سفید مایل به صورتی یا بژ است. برای استخراج این ماده مخدر معمولاً از حلالها یا اسید برای جدا کردن هیدروکلراید از برگ‌ها استفاده می‌شود. هیدروکلراید کوکائین سفید رنگ به به نظر می‌رسد. با این حال بسیاری از فروشندگان مواد مخدر برای افزایش سود خود به این ماده مواد مختلفی را اضافه می‌کنند. برای نمونه پودر تالک و یا ملین‌های کودک که به کوکائین اضافه می‌شوند رنگ سفید‌تری به آن می‌دهند. سایر مواد مانند پودر کافئین یا پروکائین می‌توانند رنگ این ماده را به میزان قابل توجهی تغییر دهند.

شکل و طعم و بوی کوکایین چگونه است؟

اضافه کردن هر چیزی به فرم پایه کوکائین باعث تغییر در ظاهر آن می‌شود. مهم‌تر از همه، این می‌تواند قدرت دارو و نحوه واکنش فرد را تغییر دهد. به طور کلی، این ماده رایحه‌‌ای خوشبو دارد، اما بوی فلز نیز می‌دهد. با توجه به میزان مواد شیمیایی و حلال‌هایی که اغلب در فرآیند استخراج آن استفاده می‌شود، میزان بوی فلزی آن نیز متغیر است. این ماده طعم تلخی، شبیه به طعم تلخ عطرها یا چیزی شبیه آن دارد. دلیل اینکه فرد کوکائین را در دهان خود قرار می‌دهد، بررسی خلوص آن است و نه طعم کوکائین. به طور خاص، فرد هنگام بررسی خلوص، کوکائین را بر روی لثه‌های خود می‌مالد که اگر جعلی نباشد وقتی مقدار کمی از آن مالیده می‌شود خط لثه را بی‌حس می‌کند. با این حال، اگر کوکائین جعلی با یک ماده بی‌حس کننده ترکیب شده باشد، همان نتیجه کوکائین اصل را به همراه خواهد داشت.

 

تشخیص کوکائین اصل از کوکایین تقلبی

مصرف همزمان کوکائین و الکل

کوکائین ممکن است شریک خوبی برای الکل به نظر برسد، اما در واقع می‌تواند خطرات زیادی را در هنگام ترکیب کوکائین با الکل برای شخص مصرف کننده ایجاد کند. گزارش شده است که خطر مرگ ناگهانی در این شرایط ۲۰ برابر بیشتر از مصرف کوکائین و الکل به صورت مجزا است.

مصرف همزمان الکل و کوکائین می‌تواند به موارد زیر منجر شود:

 • افزایش غلظت خون
 • کاهش آگاهی ذهنی و درک فرد و سوزش پوست و بی‌حالی
 • از طرف دیگر، الکل با افزایش تاثیر روانشناختی کوکائین، باعث تقویت سرخوشی ناشی از مصرف آن می‌شود.
مصرف همزمان کوکایین و الکل
لاین کردن پودر کوکایین

در صورت وجود هر گونه سوال یا درخواست مشاوره رایگان با متخصصین کمپ ترک اعتیاد آوای میعاد رهایی تماس بگیرید. ضمنا اگر تجربه ای در زمینه کوکائین دارید در کامنت ها به اشتراک بگذارید تا دوستانتان بتوانند از تجربیات شما استفاده کنند.

کمپ ترک اعتیاد آوای میعاد رهایی برای گسترش آگاهی همه جانبه‌ی مردم به شدت عزیز این مرز و بوم، مقالاتی ارزشمند را در مورد انواع مواد محرک و مخدر مانند ماریجوانا، ال‌ اس دی، ب۲، تریاک، شیشه، هرویین، ترامادول، کوکایین، بنزای، آلپرازولام، نالتروکسان، کتامین، متادون، ریتالین و سایر مواد مخدربه شما عزیزترین‌ها ارائه میدهد.

8 دیدگاه دربارهٔ «کوکایین مخدر پولدارها»

 1. سلام.ایا مشاورین محترمتان تلفنی مشاوره میدن برای ترک قرص B2
  ضمنا مشاوره بصورت تلفنی رایگان یاهزینه دارد
  میشه زحمت بکشید .درچه ساعاتی مشاورین شما جوابگو هستن
  باکمال تشکر وفدردانی

 2. ممنون از آگاهی دادن .آیا برای ترک قرص B2مشاوره میدید.
  چه ساعتی تماس بگیریم
  آیا مشاوره تلفنی رایگان یا هزینه داره
  ممنون میشم اگه زودتر ج بدین
  عزیز خدا باشید .حق نگهدارتون

 3. باسلام قریب به ۴ ماه روزانه به ۴ عدد قرص آلپرازولام اعتیاد پیدا کرده بودم ناگه با ” اراده پولادین ” اکنون یک هفته کامل شده که مصرف و دریافت دارو رو کنار گذشته اما خارج پوست خاصه موی سر و شبهای نخست کابوس و بختک مداوم در حینی که از فرط نخوابیدن بیهوش میشدم می آمد بسراغم مداوم بختک و کابوس حس میکنم بدنم جلوتر از خودم هست گیجی و قبض عضلات دارم .مهمترین جیزی که منو عذاب می‌دهد ۱ _ بزعم شما گرامی چقدر این دوره بطول آنجامیده و ۲_ بشدت لرزش و پرش عضله دارم ناگه بعضی از اندامم می پرد و عجیب ادیت می کند مع الوصف چه توصیه ای دارید ؟ ورزش رو دو نوبت روز و شب انجام می‌دهم در پارک کنار منزل راه رفته و کمی می دوم بقدر توان آیا از ریشه به خطا رفتم یا بای” نحو” اصل سختی رو ولو با روش غلط به کناری نهاده و موفق می شوم؟؟؟

  1. دوست عزیز درود بر خودت و اراده قوی شما هرگز تسلیم نشو من هم دو هفته است ب2 را کنار گذاشتم. همه قرص ها عوارضی دارن ولی تا جایی که من میدونم آلپرازولام عصبی میکنه. به هیچ وجه تسلیم نشو و به این دارو برنگرد چون بسیار خطرناکه و اگه تحت فشار هستی به یه روان درمانگر و پزشک مجرب مراجعه کن

  2. سلام این متنو پارسال نوشتی من این قرصو برای بی خوابی استفاده میکردم تقریبا روزی سه تا ولی فک نمیکنم اعتیاد اور باشه چون یک ساله میخورم الان چند هفته میشه نخوردم حوصله ندارم برم بیرون از خونه که بگیرم ….. ولی این مشکلاتی که شما گفتیدو نداشتم
   البته همچنان بی خوابی دارم ????????????

 4. سلام وعرض ادب
  بنده بصورت تفننی هفته ای یکبار ازکوک بیس شده مصرف میکنم
  متاسفانه مدتی هست که دمل های زیر پوستی دردناک که بعد ازدوروز بصورت جرک های زرد رنگ از نوک انها هم درد وهم سوزش احساس میکنم
  وبیشتر درقیمتهای سفت بدن اژقلیا سر وگردن وبالای زانو تشکیل میشوند
  ایا میتواند از عوارض میرف کک باشد
  ودوما راه درمانشان چیست
  بیشتر شبیه اکنه شدید میباشند
  ممنون ازاینکه پایخ میدهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن