مرکز ترک اعتیاد لاکچری آوای میعاد رهایی

ترک آلپرازولام - ترک زاناکس

اعتیاد به قرص آلپرازولام یا همان زاناکس را چگونه ترک کنم؟

مطالب این صفحه

کمپ ترک اعتیاد آوای میعاد رهایی برای گسترش آگاهی همه جانبه‌ی مردم به شدت عزیز این مرز و بوم، مقالاتی ارزشمند را در مورد انواع مواد محرک و مخدر مانند ماریجوانا، ال‌ اس دی، ب۲، تریاک، شیشه، هرویین، ترامادول، کوکایین، بنزای، آلپرازولام، نالتروکسان، کتامین، متادون، ریتالین و سایر مواد مخدربه شما عزیزترین‌ها ارائه میدهد.\”کمپ ترک اعتیاد آوای میعاد رهایی\”

آلپرازولام چه قرصیه؟

  • آلپرازولام یا زاناکس یک بنزودیازپین(دیازپام، کلونازپام، لورازپام و …) قوی است که اغلب برای درمان اختلال اضطراب(GAD)، اختلالات هراس و بی خوابی تجویز می شود.
  • اگر آلپرازولام در مدت زمانی طولانی استفاده شود بسیار اعتیاد آور است.
  • قرص آلپرازولام در رده اول داروهای روانپزشکی تجویز شده در ایالات متحده است.
  • ۷۰ درصد نوجوانان معتاد به زاناکس، این قرص دارو را از قفسه نگهداری داروهای خانواده خود تهیه می کنند.

\"قرص قرص آلپرازولام

اعتیاد به آلپرازولام

پس از مدتی مقاومت بدن در برابر آلپرازولام به سرعت افزایش می یابد و مصرف کننده برای دستیابی به اثرات مورد نظر، نیاز به مصرف دوز بیشتری از دارو دارد. میزان مصرف فرد معتاد به این دارو ممکن است تا ۲۰ الی ۳۰ قرص در روز نیز برسد. اگر فرد مصرف کننده تصمیم بگیرد زاناکس را کنار بگذارد، ممکن است اثرات ناشی از ترک مانند اضطراب، بی حسی، بی خوابی و رعشه را تجربه کند. شروع این علائم پس از قطع دارو نشان دهنده این است که یک وابستگی فیزیکی در فرد به وجود آمده است. افزایش مقاومت بدن و تلاش برای ترک از نشانه های اعتیاد هستند.

علائم رفتاری اعتیاد به قرص آلپرازولام

مادامی که فرد به قرص آلپرازولام معتاد باشد، مسئولیت های روزانه مانند مدرسه، کار یا خانواده را نادیده می گیرد، زیرا از انرژی اش در جهت طلب کردن قرص استفاده می کند.

دیگر علائم رفتاری اعتیاد به آلپرازولام:

  • استفاده ادامه دار از آلپرازولام با وجود نقش آن در مشکلات شخصی
  • عدم توانایی قطع کردن زاناکس حتی در صورت تمایل به ترک
  • عدم علاقه به انجام کارهایی که قبلا لذت بخش بودند
  • وسواس نسبت به دسترسی و استفاده از زاناکس
  • عدم کنترل روی مقدار دوز مصرفی آلپرازولام

 

\"اعتیاد اعتیاد به آلپرازولام

ترک قرص آلپرازولام

اگر می خواهید مصرف آلپرازولام را پس از وابستگی به دارو قطع کنید، باید بدانید که این کار بدون نظارت و مشورت پزشک به هیچ وجه توصیه نمی شود. علائم ترک زاناکس مانند نشانه های ترک الکل است ولی با شدت و ضعف متفاوت. نکته مهم این که ترک خودسرانه آلپرازولام، در صورتی که تشنج رخ دهد می تواند مرگبار باشد.

به طور معمول، فرایند ترک شامل کاهش تدریجی دوز دارو و در نهایت ایجاد تغییر در مصرف کننده دائمی به یک مصرف کننده مقطعی است. نهایتا قطع تدریجی قرص آلپرازولام به کاهش علائم ناشی از ترک کمک می کند.

 

زاناکس چیست و چگونه عمل می کند؟

آلپرازولام با نام تجاری زاناکس، یک داروی آرام بخش از خانواده بنزودیازپین ها است. بنزودیازپین ها در اصل به عنوان جایگزینی برای باربیاتورات ها توسعه یافتند. زاناکس مغز و سیستم عصبی مرکزی(CNS) را تحت تاثیر قرار می دهد. این دارو یک ماده شیمیایی در مغز به نام گاما آمینوبوتیریک اسید(GABA) را تقویت کرده و باعث کند کردن فعالیت سلول های عصبی مغز می شود. نتیجه این فرایند بوجود آمدن یک حس توام با آرامش و تمدد اعصاب است.

تاثير آلپرازولام بر حافظه

بنزودیازپین ها(قرص هایی مثل آلپرازولام، کلرودیازپوکساید، کلونازپام، دیازپام، از دست دادن حافظه فلورازپام، لورازپام، میدازولام و تریازولام) داروهای کاربردی در درمان انواع اختلالات همراه با استرس، آشفتگی و تشویش، گرفتگی های عضلانی و همچنین پیشگیری از حملات عصبی هستند. بنزودیازپین ها به دلیل برخورداری از اثرات تسکین بخش، در درمان کم خوابی، بی خوابی و استرس نیز بکار می روند. این قرص ها فعالیت برخی نقاط کلیدی مغز را متعادل می کنند. از جمله این بخش ها می توان به قسمت هایی از مغز که نقشی اساسی و مهم در انتقال رویداد ها از حافظه کوتاه مدت به حافظه بلندمدت را دارند، اشاره کرد. در واقع دلیل این که از بنزودیازپین ها برای بیهوشی بیماران نیز استفاده می شود، همین است.

انواع قرص آلپرازولام

آلپرازولام در دوزهای مختلف ۰/۲۵ میلی گرم، ۰/۵ میلی گرم، ۱ میلی گرم و ۲ میلی گرم موجود است. این قرص بسته به مقدار دوز، با شکل ها و رنگ های متفاوتی عرضه می شود. قرص های ۲ میلی گرمی دارای سه رنگ سفید، سبز و زرد بوده و شکل آن ها مستطیلی است. سایر انواع آلپرازولام ها بیضی شکل هستند و رنگ آن ها سفید(۰/۲۵ میلی گرم)، نارنجی(۰/۵ میلی گرم)، یا آبی(۱ میلی گرم) می باشد.

\"زاناکس زاناکس بیضی شکل با رنگ سفیدمدت زمان اوج اثر زاناکس معمولا بین ۱ تا ۲ ساعت است. همچنین این دارو برای مدت ۱۲ تا ۱۵ ساعت در سیستم بدن فرد باقی می ماند.

سوء مصرف آلپرازولام

مصرف بیش از دوز تجویز شده توسط پزشک یا استفاده خودسرانه آلپرازولام از مصادیق سوء مصرف این دارو به شمار می روند. البته افرادی که نسخه پزشک دارند نیز پتانسیل اعتیاد به آلپرازولام را دارند.

روش های مختلف مصرف نادرست آلپرازولام

  • مصرف چندین قرص
  • تزریق کردن
  • اسنیف کردن
  • مصرف از طریق کاغذ ال اس دی
  • مصرف همزمان آن با مواد مخدر دیگر یا الکل

 

اوردوز بر اثر مصرف نادرست آلپرازولام

آلپرازولام به طور معمول به دلیل ایجاد احساس آرامش و آسودگی خاطر در فرد، مورد سوء مصرف قرار می گیرد. برخی از افراد با مصرف دوزهای بالاتر قرص آلپرازولام و ترکیب آن با سایر مواد مخدر یا الکل به منظور دستیابی به اوج لذت، از این قرص به طور ناصحیح استفاده می کنند.

اوردوز به دلیل مصرف آلپرازولام می تواند کشنده باشد، مخصوصا زمانی که این دارو با الکل یا دیگر مواد مخدر مصرف شود. همچنین جویدن قرص یا شکستن آن نیز ممکن است باعث اوردوز شود.

علائم اوردوز ناشی از مصرف ناصحیح آلپرازولام

  • گیجی و منگی
  • ضربان قلب پایین
  • خواب آلودگی شدید
  • تنفس دشوار
  • ضعف کردن
  • از دست دادن تعادل
  • ضعف در ماهیچه ها
  • بیهوش شدن

 

درمان اوردوز آلپرازولام به مقدار مصرف دارو و این که آیا سایر داروها یا الکل نیز همراه با آن مصرف شده است یا خیر، بستگی دارد. در صورت وقوع اوردوز، پزشكان ممكن است معده را به منظور خروج هر چه بیشتر آلپرازولام جذب نشده، شست و شو دهند. همچنین داروهایی مانند فلومازنیل می توانند به عنوان پادزهر تجویز شوند. افرادی که اوردوز را تجربه کرده اند، بسیار مهم است که با پرسنل اورژانس در مورد این که دقیقا چه اتفاقی رخ داده و چه مقدار قرص مصرف کرده اند، صادق باشند.

 

آلپرازولام را همراه با کدام مواد مصرف می کنند؟

آلپرازولام به طور کلی در ترکیب با الکل یا قرص های دیگر، به ویژه مواد مخدر استفاده می شود(برای رسیدن به لذت بیشتر). مصرف کنندگان هروئین معمولا آلپرازولام نیز مصرف می کنند، درست همانند مصرف کنندگان متادون. علاوه بر این، تقریبا 40 درصد الکلی ها به طور منظم آلپرازولام را مورد سوء مصرف قرار می دهند. ترکیب الکل با آلپرازولام بسیار خطرناک است زیرا هر دوی آنها فعالیت مغز را سرکوب کرده و نهایتا منجر به اوردوز و نارسایی تنفسی می شود.

آلپرازولام و ريزش مو

از اونجایی که قرص آلپرازولا م یک داروی ضد افسردگی محسوب میشود، بنابراین میتونه موجب ریزش مو نیز بشود.

تاثير آلپرازولام بر قلب

از عوارض احتمالی و مهمی که مصرف آلپرازولام ممکنه باعث بروزش بشه، درد قفسه سینه، تپش قلب شدید و یا احساس لرزش در قفسه سینه است.

آمار و ارقام آلپرازولام

۱۲۴/۹ هزار

مراجعه به اورژانس در اثر سوء مصرف آلپرازولام از سال ۲۰۰۵(۵۷/۴۱۹) تا ۲۰۱۰(۱۲۴/۹۰۲) بیش از ۲ برابر افزایش یافته است.

۵۰ میلیون

در سال ۲۰۱۳، ۵۰ میلیون نسخه برای آلپرازولام تجویز شده است. این مقدار در سال ۲۰۰۶، ۳۸ میلیون بوده است.

 

درمان اعتیاد به آلپرازولام

غلبه بر اعتیاد به آلپرازولام آسان نیست، اما افراد هر روز آن را انجام می دهند. سم زدایی پزشکی و یک برنامه درمانی برای فرد معتاد به زاناکس، بهترین شانس وی برای رسیدن به اعتدال است. برای دریافت یک برنامه درمان اعتیاد به آلپرازولام، همین امروز با کمپ ترک اعتیاد آوای میعاد رهایی تماس بگیرید.

\"درمان درمان اعتیاد به قرص آلپرازولام

منبع: addictioncenter

114 دیدگاه دربارهٔ «اعتیاد به قرص آلپرازولام یا همان زاناکس را چگونه ترک کنم؟»

  1. بابا خسته شدم از دست آلپرزولام یکی کمک کنه بذارم کنار…راه حل بده هرچقدر پول بخواد بهش میدم
    دیگه خستم کرده این قرص

    1. آوای میعاد رهایی

      ناامید نشو احسان عزیز. با مشاورین آوای میعاد رهایی تماس بگیر راهنماییتون میکنن

      1. من مدت 20 ساله که روزی نصف قرص الاپرازولام نیم را مصرف میکنم /اگر دیر بخورم ترس واضطراب و دلهره من شدید میشه /نفسم بندمیاد /میتونم ترکش کنم که دیگه دلهره واسترس نداشته باشم توروخدا کمکم کنید

        1. برای ترک درست وتدریجی هفته ای یه سوهان ناخن بکش روی قرص آلپرازولام ومصرف کن تا زمانی که دیگه چیزی از آن را نشود سایید سپس یک شب در میان و دوشب درمیان وادامه بدهید تا بشود هفته ای اندازه یک ارزن مصرف قرص آلپرا زولام بعدش دیگه مصرف نکن
          طول دوره ترک میشه حدود شش ماه .
          ترک به شیوه خیلی تدریجی

    2. سلام. من 6 ماه قرص الانزاپین مصرف داشتم که 100 لول بذار الپروزلام بود بعد به کمک ارپروزلام دوز 5/0 قرص الانزاپین ترک کردم البته ناگفته نماند 4 ماه تمام مرگ با چشام دیدم بعد 1 ماه قرص الپروزلام به صورت کامل خوردم بعد 1 ماه 1 ماه دیگه نصف ش کردم و بعد 1 ماه ربع خوردم و الان حدود 2 هفته س ترک کردم هفته اول اذیت شدید بودم اما به تدریج عوارض سندرم دارو داره واسم کم میشه. اگر سعی کنی و به ترس غلبه کنی میتونی. من میدونم تا 1 سال عوارض این قرص باهام هست اما مبارزه میکنم. الان نسبت به قبل که مصرف داشتم خیلی راحت ترم.

    3. احسان جان ، نیاز به پول دادن نیست، من آزمایشگاهی هستم ، توی سالها کار و تجربه و انجام آزمایش عدم اعتیادی که از بیماران گرفتم، ترک آلپرا جزو بدترین اعتیادها بود ، به گفته بیماران ترکش از هرویین هم سختره، من نمی دونم مصرفت چقدر در روز هستش ، ولی اثرات بعد از ترک بدون مشاوره با پزشک حتی به تشنج و مرگ منتهی میشه… من بیماری داشتم که توی ۶ ماه دوز خودش رو پایین آورد و بعد از یک ماه که از از ترکش می گذشت ، با اسپاسم شدید ماهیچه ، تا حد مرگ رفت و با کمک اورژانس crp شد. فقط یادت باشه آلپرا سه تا از قوی ترین قرص های خواب آور از گروه پام داره ، پس حتما زیر نظر متخصص اقدام به ترک کن … انشاالله تو هم از این قرص که آلزایمر به همراه داره نجات پیدا کنی … یا حق

      1. سلام.دوستان درمان الپرازولام فقط وفقط یک راه وجود دارد…… در اعتیاد چیزی به اسم ترک وجود ندارد.بلکه درمان وجود دارد .برای درمان هر نوع ماده ی مخدر وهمچنین قرص الپرازولام یا بنزودیازپام ها فقط یک راه درمان وجود داره ۰من خودم به به مواد افیونی .وقرص های ارام بخش نظیر الپارزولام اعتیاد پیدا کردم .ففط یه و ففط یک راه برای درمان الپرام زولام وجود دارد.کاملا اصولی بدون عوارض بدون خماری بدون هزینه.
        کسی کمک خواست خوشحال میشم راهنمایی کنم.من خودم با این روش درمان شدم.ترک یکباره یا بدون برنامه فقط به سیستمهای عصبی شما اسیب جدی وخطرناکی رو میزنه .هرگز هرگز قرص رو بی برنامه ویا یک جا کنار نزارید.چون نه موفق میشید نه درمان.بلکه عوارض خطرانکی رو به جا میزاره.

    4. سلام خوبی برادر ترک کردی خواستی یه راه کامل درست بابرنامه درست بهتون بگم … چون هرکسی حتی دکترا هم بلد نیستن کم کنند و چه دارویی جایگرین کنند و بعد همون جایگزینی چجوری قطع کنند حالشون خوب باشه

    1. آوای میعاد رهایی

      رضای عزیز داروهای آرامبخشی مانند آلپرازولام یا همان زاناکس که برای درمان استرس و اضطراب شدید تجویز می شوند مستقیما روی میل جنسی اشخاص تاثیر می گذارند. آلپرازولام با تاثیر روی دستگاه عصبی مرکزی بدن، سبب ایجاد شلی عضلانی می شود. اما همین دارو علاوه بر ایجاد عوارضی مانند خواب آلودگی، گیجی، دل درد و اختلالات بینایی، باعث کاهش میل جنسی نیز می شود. افرادی که این دارو را مصرف می کنند، دیگر مانند گذشته میلی به داشتن روابط جنسی ندارند.

  2. سلام. من تقریبا 7 ساله که آلپروزلام مصرف میکنم. اوایل روزی دو یا سه تا بود. ولی متاسفانه در دام ترامادول افتادم. از اونجایی که ترامادول های منطقه جنوب شرقی از پاکستان وارد میشوند دست ساز هستند و آگه کمی بی احتیاطی کنی تشنج شدیدی خواهی کرد. به خاطر اینکه تشنج نکنم بعد از مصرف تزامادول و وقتی احساس میکردم درحالت تشنج قرارگرفتم حدود 30 تا 40 یک میلی میخورم.
    دوستان من خودرا با این دو داروی لعنتی بدبخت کردم. اونایی روزی یک تا دوتا میخورن خیلی راحت میتونند بذارن کنار خیلی راحت. .
    فکرشو بکنید من روزی حداقل 10 تا میخوردم و با کم کردن دارو به صورت تجربی تونستم ترک کنم ولی چون برنامه ای برای آینده نداشتم دوباره شروع میکردم. .
    الان دوباره تصمیم به ترک دوتاشون گرفتم. برآیم دعا کنید. ان شالله اینبار برای همیشه ترکش کنم.

    1. آوای میعاد رهایی

      قوی باش. حتما میتونی آلپرازولام و ترامادول رو با هم ترک کنی و خودتو از شرشون رها کنی. فقط پیشنهاد میکنم حتما با یک مشاور مجرب صحبت کن تا بتونی از مسیر و راه درست اقدام کنی. موفق باشی

    2. مزخرف نگو بابا اگه آلپرازولام و ترامودول رو با هم بخوری مطمئن باش الان زنده نبودی که کامنت بفرستی کافیه دوتا از این دارو رو با هم بخوری درجا بعد یه ساعت مرگ مغزی میشی!

      1. دوست من تو سالهای جوونی ۱۳ سال پیش من اون دوتا قرصو باهم به مقدار زیاد مصرف میکردم الانم دارم عوارضشو پس میدم

  3. من ۵ساله دارم قرص زاناکس یا همون الپروزولام استفاده میکنم یک هفته نصفش کردم بعدا الان ۶روزه تر کردم حالم اصلا خوب نیست ضعف وسرگیجه وسردرد دارم چیکار کنم

  4. من بخاطر بیماری روحی ونتیجه نگرفتن از عمل سنگینم ۸۰تا قرص آلپرازولام با۷تا فلوکستین میخورم الان چندماهه بابدبختی وتشنج‌۷تا نصفی آلپرازولام گاهی وقتاهم خیلی بیشتر مصرف میکنم یکسال ونیمه مصرف میکنم وفلوکستین ۲۰هم اضافه شده .من وسعم ب بستری شدن نمیخوره آیا میتونم توخونه ترک کنم ؟آیا راهی هست

  5. سلام من زاناکس روترک کردم.روزیبین10تا15تا یک میلی گرمی میخوردم ولی تونستم ترکش کنم وحاضرم اگه کسی بخوادبهش مشورت بدم.اماهمینجابگم من فقط صلاحیته دادنه مشورت روتوی خودم میبینم نه روشه ترک کردن رویاعلی

    1. سلام خسته نباشید میخواستم ازتون بپرسم ک آلپرازوام ۲ روزی ۷ تا نصفی روچطور کم کنم آیا میشود؟من یه نیم کم کردم یکماهه کامل تشنج شدید داشتم شما ک تجربه اش رو داشتید لطف میکنید کمک من هم بکنید من چیکار بکنم وقتی یه نصفه کم کردن کلا دیوونم کرد؟شما چ راهی پیشنهاد میفرمائید؟؟؟؟

      1. آوای میعاد رهایی

        سلام دوست عزیز. با مشاوران آوای میعاد رهایی تماس بگیرین راهنماییتون میکنن ۲۶۲۳۱۸۲۱ – ۲۶۱۰۰۸۱۳

      2. سلام
        من باسک برنامه ریزی یک ساله خوردن آلپروزولام رو بعداز۱۵سال قطع کردم
        الان حدود۲۴شب هستش که نمیخورم
        موفق باشید

      3. قرص ضد تشنج هم مصرف کردید بعد از تشنج اولتون؟

        (((دوستانی که درگیر اعتیاد قرص هستند درحد تجربیات و مشورت میتونید دایرکت بدید
        اگه کمکی از دستم بیاد راهنماییتون میکنم)))
        masoud_latifi67

  6. اگه پاسخ نمیدهید چرا نظر ودیدگاه ما براتون ارسال بشه یکماهه مشگلمو فرستادم جوابی ندیدم خب خدارو شکر سر کاریم ممنون از جوابتون

  7. سلام من قبلا یکی یادوتادونه آلپرازولام یامیخوردم کاملاروم تاثیرمیزاشت تااینکه دیگه مصرف نکردم حالادوباره دارم مصرف میکنم تاروزی ده تامیخورم هیچ تاثیری روم نداره.میشه بگید به چه خاطره؟نمیخام همینجورمصرفمو ببرم بالاتر.لطفاراهنمایی کنیدبه چه خاطره

    1. سلام.
      به نظر من شما اول دلیل مصرف این قرص و انتظارتون از عملکردش رو بدنتون رو تعیین کنید. و طبق همون پیش برید.
      من ۱۰سال مصرف زاناکس داشتم. از روزی یه دونه شروع شد تا به شبی ۶۰الی ۷۰ عدد آلپروزولام ۱ میل رسید.
      با این تفاسیر که ۴ سال با شبی ۷ ورق ده تایی فقط دو،سه ساعت میخوابیدم. تا اینکه همین سوالی که از شما پرسیدم رو از خودم پرسیدم.
      و طبق نیازم ادامه دادم و نتیجه گرفتم…
      الان شبی یه دونه ۱ وگاهی هم یه نیم جوابگوی من و نیازم به این دارو و تاثیرش روی بدنم شده.
      فقط میتونم بگم اول و آخر ، مصرف این قرص و قطع مصرف،،، فقط بستگی به انتظاری داره که از عملکرد اون روی بدنتون دارید.
      روزهایی شاد و سرشار از آرامش ، بدون استرس و اضطراب براتون آرزومندم.

    2. داداش جان زیادش نکن دوستان روش های خوبی برای ترک دارن خوب بخون به امیدخداوهمت خودت مثل روزاول می شی

  8. سلام من شیره تریاک میکشم هرشب باید الپر لان رو سه چها تا بخورم چ بکشم چ نکشم مواد رو چ خسته زیاد باشم باید قرص رو بخورم ک خوابم ببره والاه خوابم نمی‌بره لطفا کسی ک بلده ب این شماره 09335719659 راهنمای کنه بخدا خیلی گیر هستم نمیتونم ب مرکز هم زنک بزنم چون فقط ایرانسل مینتونم زنگ بزنم لطفا آقایی کنید چطور الپراز رو ترک کنم میخوام مواد رو هم ترک کنم انشاالله ک بتونم لطفا خواهش میکنم کمکم کنید خواهشمند هستم ب شماره ک نوشتم راهنمایی کنید ممنونم

  9. سلام من5سال هست به علت مریضی پدرم و فشار روحی که روم بود قرص آلپرازولام مصرف میکنم که الان به روزی 2عدد رسیده 1میلی گرم چطوری متونم ترک کنم اصلا میشه وقتی مصرف نمیکنم به شدت حالم بد میشه و تنگیه تنفس و تشتج بهم دست میده فقط میخوام بدونم میشه ترکش کرد ودوباره به روزای اولم برگردم؟

    1. سلام دوست عزيز من سال ها آلپر مصرف ميكردم هيچوقت نتونستم ترك كنم فقط با يه راه كار موفق شدم ترك كنم (خداروشكر) يعني تنها راه كار ترك اين قرص
      من به خوبي ياد دارم تويه ترك آلپر احساس مرگ داشتم دقيقا احساس مرگ به انسان دست ميده در چه صورتي اين احساس دست ميده اينكه يهو يهو يهو بخواي مصرف رو قط كني كه ترك امكان نداره و بايد به بيمارستان رواني منتقل بشي خماريه مغزي اين قرص به شكل عجيبي هست من تجربه كردم و اگ دل جرات خودكشي داشتم خودكشي ميكردم ولي از گناهش ترسيدم
      پس تنها راهي كه بشه اين قرص رو ترك كرد
      به شيوه سوهاني بهش ميگن يعني هروز يه مقدار از مصرفت كم كني تا برسه به يه دون رير اندازه اي كه باورت نشه اين قرص به اين كوچيكي داره رو بدنت تاثيز ميذاره بعد از اين كه رسيدي ب اين مرحله ك به ريز ترين ريز ترين حد قرص رسيدي از اونجا به بعد ٢ روز شايد بيخوابي بكشي بعد روز سوم نيازي به قرص نداري براي هميشه ترك كردي فقط وقتي كه كامل قط كردي قرص رو سعي كنيد با دوست رفيقي سرگرم بشيد مسافرت دو روزه يا تفريح بيرون شهر
      روش سوهاي هم همون ريز ريز كم كردن از قرص
      مثلا: اگه روزي دوتا قرص ميخوري فرداش روزي يكو هفتادو پنج بخور
      پس فرداش يكو نصف
      روز بعدش يكو بيست پنج
      روز بعدش يه دونه
      رور بعدش هفتادو پنج صدم
      رور بعدش يه نص
      رور بعدش بيست پنج
      روز بعد نفص بيست پنج
      بعد نصف بيست پنج رو هم ازش يكم كم كن با نخن تا برسه جايي ك اندازه يه دونه شكر بشه
      بعد راحت ترك ميكني راحت راحت راحت قول ميدم بهتون
      درضمن هرباري ك از قرص كم كردين سعي كنيد بزارين خمار خمار بشين بعد قرص رو بخورين
      موفق باشين به اميد ترك اين زهرماري كه از همه جنساي مخدر بدتره
      ❤️❤️

          1. اره دیگه فقط مسلمونا چیزیشون نشه که دنیا رو بیشتر با بمب و موشک بترکونن! ایشون الپرازولام کمشه باید قرصایی بخورن که مغزشون از چرکی پاک شه علی جان

      1. سلام و عرض ادب من حدودا ۳سال مصرف متادون داشتم که ۱سال و نیمش شب ها همرا بود با یک عدد قرص یک آلپرازولام برای خواب،البته تقریبا۱سال و۶ ماهه متادون پاکم و۹ روزه مصرف الپرازولام هم قطع کردم خوابم بد نیست شبی ۳تا۵ ساعت میخوابم اما کیفیت نداره،گوارشی هنوز مشکل دارم حالت شل بودن مدفوع، عرق کف دست و پا هم خیلی کم شده اما دارم یکم
        بی حسی انگشتا بی قراری و تپش قلبم خیلی بهتر شده و در طول روز گاها میاد سراغم
        دعا کنید برای من

  10. سلام من حدودا5سال پیش قرص الپروزلام میخوردم همراهش هم متادن،تاحدی رسید ک 4تا قرص40متادن و شب4تاالپروزلام 1mمیخوردم یدفه کلنیک ترک رفتم وگفتم دز متادن و کم کرد عوض الپرازولام قرص اعساب ریسپریدون دا ک هیچ ربطی نداشت تا 3روز گیچ وگنگ بودم و بیهوش شدم بردنم بیمارستان سکته مغزی کردم ودکتر گفت از دکتر ترک اعتیاد شکایت کنید شاید میمرد وشاید نقص عضو میشددز متادنم روزییدونه 20شد و شبی یک عدد قرص کلونازپام1شد من2ماهده روز تو بیمارستان اعصاب روان بستری بودم و بهبودیم برگشتم خونه و بامتادن ترک کردم ولی نتونستم قرص خواب ترک کنم عوارض شدی برام پیش اومد ک ناچار هرشب ی قرص الپرازولام میخورم.خیلی دوسدارم اینو کنار بزارم امتحان کردم عوارض شدید گلو درد ک ماهها ولم نکرد بیخوابی شبانه بکنار،اگه میشد دراین موقعیت ی راه حلی باشه خیلی خوشحال میشم

  11. تنها روش ترک هر نوع قرصی تدریجی کم کردن آن است ‌کمی هم صبر نیاز داره شما اگه مصرف کننده هر قرصی هستی مثلا اگه روزی یه دونه قرص میخوری نباید اونه نصف کنی باید اونه به چهار قسمت تقسیم کنی بعد سه قسمت از اون چهار قسمت رو برای پایه اولیه ترک شروع کنی اونم نه یه هفته باید حداقل یک ماه سه قسمت از چهار قسمت بخورین بعد یک ماه که مغز عادت کرد به اون و خواب و همچیزتون روی اون ثابت شد و هیچ احساس اذیتی نشدید اون سه قسمت از چهار قسمت را میکنید دوقسمت از چهار قسمت یعنی نصف قرص دوباره یک ماه نصف بخورین به همین ترتیب بیاین پایین خدا کمکتون کنه فقط صبر صبر صبر من خودم همینجوری کلونازپام رو گذاشتم کنار راستی یادتون باشه که موقعی که به یک چهارم رسیدین درجا قطع نکنین همونم باز بکنید اگه تونستید خورد نشد چهار قسمت و به همون روش قرص کامل بیایین پایین اگرم نشد نصفش کنید به هر حال شیب رو ملایم کم کنید اگرم سوالی داشتین ایمیل من هست در خدمتم

  12. سلام من الان حدود یک سال هس که ترک کردم.۵ پنج ماه روزی ۱۰.۱۱ تا قرص زاناکس ۱ مصرف میکردم.کم کم داشتم حافظه ام از دست میدادم فراموش کار شده بودم.ترکش ناگهانی بود.من شب خوابیدم صبح بیدار شدم تصمیم گرفتم دیگه یه دونه هم نخورم واقعا هم تونستم اما خیلی عذاب کشیدم مرگ جلو چشمام دیدم.حمله پانیک بهم دست داد اما باز طاقت اوردم.رعشه میزدم.نمیتونستم بخوابم و مرتب تا صبح راه میرفتم.حس لامسه رو از دست دادم بودم.کف دستام عرق سرد میکرد.تمام بدنم خواب رفته بود.مغزم خمار بود.چند بار بیمارستان سرم بهم وصل کردن.همش گریه میکردم که دارم میمیرم ۱ ماه واقعا عذاب کشیدم الان یک سال هس که دیگه اصلا نخوردم.شما هم اگه بخواین میتونین.سختی داره اما ارزشش داره.من خدا فرصتی دوباره بهم داد و تو این راه تنهام نذاشت.اراده کنید موفق میشین من یکباره کنار گذاشتم به اصطلاح خرکی بلاخره موفق شدم.اعتیاد به قرص خواب از هر اعتیاد دیگری بدتر هس.چون مغز نعشه میکنه،نعشگی مغز خیلی بد هس.شما هم به خدا توکل کنید مثل من و کنار بزارید ان شالله که موفق میشید اگر سوالی داشتید بپرسید جوابگو هستم

    1. سلام.
      طی مدتی که قطع کردین حالت تهوع هم داشتین؟ جوری که آب هم نخورید؟ و چطور لرزش دستتونو کنترل میکردین؟

    2. سلام.خوشحالم گذاشتین کنار.من 15ساله نصف نیم صبح و نصف نیم شب میخورم.حملات پنیک دارم.چطور باید کنار گذاشت.وحشتناکه.ضربان تند قلب و نفسم قطع میشه.ممکنه راهنمایی کنین

      1. سلام. گن هم سال 62 تا 86 شروع به مصرف کردم خداگواهه تا روز 6بسته آلپرازولام 1 میخوردم که میشه 60عدد. اومدم خودم بزارم کنار شروع به تشنج کردم. بردنم دکتر اعصاب الان 15ساله دارم کاربامازپین میخورم واگه نخورم تشنج میکنم. مهندس بودم اعتبار داشتم. الان دیگه کار ازاد میکنم تو رو خدا خود سرانه ترک نکنید حتما دلیل داره که مراکز ترک رو گذاشتند اگه من هم این کار رومیکردم چه بسا الان وضعم بهتر بود ولااقل تشنج باهام زندگی نمیکرد. نمیدونم این تشنج من خوب میشه

      2. نصف نیم صبح و نصف نیم شب اعتیاد نیست راحت اول صبح را کنار بذار و بعد یه هفته شب تلقین میکنید در یک الپرازولام نیم این عوارض وجود نداره تلقین هست این که نوشتن در روزهای بالاتر هست بخوانید مطلب رو اول اما بد نیست روانپزشک مراجعه کنید برای حملات پنیک

    3. سلام دوست عزیز. خیلی خوشحالم که موفق به ترک قرص آلپرازولام شدی. راستش من چند سال پیش تا 200تا دوز 1و بعد 100تا قرص میخوردم بالاخره به خودم اومدم و کم کم با سختی به 30 تا 20 تا رسوندم و در نهایت به 10تا و کرونا گرفتم و طی تمام این مدت 3یا 4 بار تشنج داشتم بعد از مرخص شدن به خاطر کرونا تصمیم جدی گرفتم.با آن که حاله خوبی نداشتم به مرور کم کردم 9 تا 8 تا و بعد رسیدم به 1عدد ولی از 2قرص نیم استفاده میگنم یکی صبح و یکی شب و کلا 1ماهه که در دوره ترک هستم.اما کم کردن این 1آخری خییییلی سخت تر شده. بلا فاصله صبح ها استرس و نفس تنگی و هراس شدید میگیرم و یک نیم میخورم و شبها هم خواب ندارم و میتونم تا چند روز بیدار بمونم و واسه همین یک نیم میخورم.من میدونم 1معتاد در حاله ترکم و ذهنم کاملا آمادست ولی نمیدونم با این عوامل فیزیکی چکار کنم.لطفا یکی بهم کمک کنه.خودم را در خانه فعلا در این 1ماه حبس کردم و کلا 4بار بیرون رفتم.در موردش با خانوادم صحبت کردم.اما من صبح تا شب تنهام چون همسرم میره سر کار.حتی گاهی التماس میکنم بمونه ولی میگه باید برم.من 30 سالمه و همسرم 36 سالشه.من هیچ چیز جز تک تک صحنه هایی از کل سالهای مصرفم یادم نیست ولی بچگیمو یادمه. لطفا بهم کمک کنید.هزینه بیمارستان خیییلیی زیاد شد و من شرایط خانوادم طوری هست هیچ کمپی نمیتونم برم.من مهندس معماری هستم ولی الان از کار کردن هم میترسم.از همه چیز میترسم.حمله های هراس و استرس دارم.یک نیم صبح و یک نیم شب باز هم سخته ولی میخوام اینم نخورم..چون دارم بد بخت میشم و از این قرص متنفرم.تو رو خدا یکی بهم کمک کنه..تو این تنهایی چطور از پسه این کار بر بیام؟؟????????????????

      1. سلام شما فعلا او نیم صبح رو بزار کنار تا 1 هفته سختی داری بعدش درست میشی تا میتونی مایعات بخور و با همون نیم که شب میخوری سر کن تا دوهفته بعد که اونم هر هفته یه مقدار ازش کم کن به اخر که رسیدی وعده هاشو یک روز درمیون کن تا شرش کنده شه

      2. به خدا توکل کنید و اولین کاری که انجام میدید اینه که فعلاً شرایط حال خودتون رو بپذیرید با افکارتون به جنگیدن با خودتون نرید، وقتی خودتون رو پذیرفتید میتونید اعتماد به نفس خودتون رو بالا ببرید و به صورت تدریجی و با کمک یک روان‌درمان خوب رفته رفته و باز هم میگم تدریجی کنار بزارید و گزینه‌های خوب زندگی رو جایگزینش کنید
        خودتون رو بپذیرید و از جنگ با خودتون دست بردارید
        به خدا اعتماد و توکل کنید
        (((دوستان این آیدی اینستاگرام بنده هستش دایرکت بدید اگه بتونم کمکتون میکنم
        @masoud_latifi67

  13. سلام،متاسفانه حدود ۴سال میشه که دارم آلپرازولام مصرف میکنم،حدود یک ماه پیش یه دفعه گذاشتمش کنار و باخودم گفتم گور بابای خواب،بعد یه هفته(خودم یادم نمیاد)شب تشنج شدید کردم و منو با اورژانس بردن بیمارستان اونم تو این شرایط کرونا،من ۹ دوره قهرمان پرورش اندام خراسان شدم و این قرص و روش ترک اشتباه اون چنان بلایی سرم آوارد که العان به چشم همه شدم یه معتاد تزریقی و آبروم پیش همه رفت،فقط خواستم بگم به هیچ وجه،به هیچ وجه خودسرانه و یکدفعه قطع ش نکنین و به روز من گرفتار نشین،انشالا خدا خودش به همه اراده و قدرت بده که دیگه به هیچ قرص و دوایی احتیاج نداشته باشن،یاعلی مدد

  14. سلام
    ببخشید کسی که آلپرازولام نصفی صبح و نصفی شب می خوره برای اینکه بتونه بخوابه و قبلاً هم اعتیاد شدید به تریاک داشته و الان اعتیادش خیلی کمتر شده به نظرتون براش مشکل ساز خواهد بود استفاده از آلپرازولام؟

  15. من جوادم 35سبزواراعتیاد ب الپراز استرس دارم نامیدم ب زندگی همسرم ترکم کرده نیاز ب کمک دارم امیدی ب آینده بهتر ندارم از کسی ک میتونه کمکم کنه عاجزانه خواهشمندم ب من کمک کنه دوتا بچه دارم همسرم نمیزاره بچه‌ام رو ببینم ازم متنفر شده منو معتاد کرد و ولم کرد منو تو گرفتاری انداخته رفته منو معتاد کرد رفت کمک میخوام ک امیدوار بشم زندگی کنم

    1. سلام.. منم ب مدت تقریبا سه ماه آلپرازلام 1 استفاده می‌کردم. اولش خیلی خوب بود.. ب مرور با عشقم بهم زدم و تعداد قرص رو بیشتر کردم.. از روزی دوتا شروع شد تا ده تا بیست و سی.. تا ک ی روز 80 تا شایدم بیشتر خوردم و یک هفته بیهوش تو خونه افتاده بودم.. بعد چند روز ک ب خود اومدم دیدم وابستگی شدید ب این قرص پیدا کردم و حالت تشنج بهم دست می‌داد. ترک این قرص فقط با تجویز دکتر.. و فقط با مصرف کردن خودش با دوز کم و ب مرور زمان وگرنه غیر ممکنه… خدا لعنتت کنه عاطفه.. اون عوضی خودش معتاد ب این قرص بود منم گرفتار کرد.. حالا میفهمم چرا رفت.. چون ک همش فقط توهم بود ن بیشتر.. لعنت ب تو عاطفه عبدالهی

  16. سلام
    من باسک برنامه ریزی یک ساله خوردن آلپروزولام رو بعداز۱۵سال قطع کردم
    الان حدود۲۴شب هستش که نمیخورم
    موفق باشید

  17. درود بر شما که تجربیات خود در اختیار دیگر عزیزان گزاشتید دیگر سایت ها به تجربه دیگران نمیرسند اما اگر واقعا اول وکتر تجویز کنه وبه ان معتاد باشی وودر صورت عدم مصرف استرس و.حالتی بد…نمیتونم وصف کنم ولی وقتی مبینم من ۱۰سال دوعدد مصرف میکنم وخیلی سعی کردم کم کنم اما مشکلات قبلی به سراغم میاد ولی حالت سوهانی کم کردن بسیار امید بخش هست زنده باشید.

  18. سلام. گن هم سال 62 تا 86 شروع به مصرف کردم خداگواهه تا روز 6بسته آلپرازولام 1 میخوردم که میشه 60عدد. اومدم خودم بزارم کنار شروع به تشنج کردم. بردنم دکتر اعصاب الان 15ساله دارم کاربامازپین میخورم واگه نخورم تشنج میکنم. مهندس بودم اعتبار داشتم. الان دیگه کار ازاد میکنم تو رو خدا خود سرانه ترک نکنید حتما دلیل داره که مراکز ترک رو گذاشتند اگه من هم این کار رومیکردم چه بسا الان وضعم بهتر بود ولااقل تشنج باهام زندگی نمیکرد. نمیدونم این تشنج من خوب میشه

  19. درسته من هم یزمانی تا 60 عدد میخوردم یهو خواستم بزارم کنار تشنج کردم والان 15 ساله کاربامازپین میخورم واگه دوروز نخورم تشنج میکنم. خودسر کاری نکنید این قرص بد قرصیه.
    اعتیاد به قرص از اعتیاد به هر داروی مخدر مخربی بدتره

  20. تورو خدا کمکم کنید وضعیت مالی خوبی ندارم روزی 40سی سی متادون همراه با 6تا قرص آلپرازولام یک میخورم یک روز خواستم نخورم دیگه حالتهای عجیبی آورد سراغم حالم بد شد و دوباره مصرف کردم من متادون رو 5ساله میخورم ولی آلپرازولام یک ساله تو رو خدا یک راهی داروی کاری کنید فقط آلپرازولام رو ترک کنم بخدا آلزایمر گرفتم همه چیز یادم میره هر روز بخاطر فراموشی با همه سر دعوا دارم از آخرش بگم دیروز با گوشی خودم زنگ زدم خونه به مادرم میگم گوشی من اونجا جا نمونده کمکم کنید

    1. سلام اقا مجتبی اول راه این بخوای خودت یه کمی هم اراده داداش باید کم کم دوز متادون پایین بیاری وقرص الپرازولام نخور تو که متا میخوری برای نشگی زیاد آلپرازولام مصرف میکنی اگه بخای واقعا چون من خودم ۷سال متادون قرص وشربت مصرف کردم کلونازپام الپرزولام مصرف میکردم شما باید صبحها بری ورزش کم کم شروع کنی صبح زود ساعت ۶یا۷بری دوویدن نیم ساعت نرمش دوو متادون م مصرف بکن روزی ۱سی سی کم کن بعدش از اون ور روز به روز نرمش دوو یه کم سریعتر کن هر روزی که میری ورزش ۱سی سی کم میکنی یه کم دویدن بیشتر کن تنها راه تو ورزش بخدا همین روال ادامه بده اگه کامل نزاشتی کنار متادون بیا از همین فردا شروع کن نمیگم متادون قطع کن صبح میخوری متا برو دوویدن شبا میخوری صبح ها زود بیدار بشو برو دوییدن یه هفته امتحانی انجام بده تو من بهت قول میدم که ورزش جای اون متادون سگ مصب میگیره

  21. سلام…من صرفا جهت تحقیق ومطالعه نظرات و مطالب را خوندم میخوام بگم اساسا داروهای ارامبخش یا روانگردان در واقع همان مواد مخدره ایی هستند که معتادا بهش وابستن همونایی که اگه بهشون نرسه نعشه و خمار میشن…بااین تفاوت که اینها صنعتی تر و در کارخانه داروسازی ساخته میشن با دوز های مختلف…پس اگر هوشیار باشید متوجه میشید که چرا افراد بی نوا وناچار به سمت اعتیاد میرن و نمیتونن ازش بیرون بیان…من محققم مطالب زیادی رو مطالعه کردم …عملکرد این داروها با مواد مخدر تقریبا یکسان هست فقط این داروها در دوز های کنترل شده و راس ساعت تجویز میشن که باز هم براحتی فرد میتواند دوز مقدار مصرفش را بالا ببرد …پس دلتان را بااین خیال که تحت نظر پزشک هستید خوش نکنید….به هیچ عنوان دنبال قرص افزایش دز نرید و اگر رفتید ان را کم کنید ان هم در ماه های طولانی نه یک هفته ویک ماه…
    اگر سالهای زیادی مصرف میکنید باید سالهای زیادی مصرف ره به تدریج کم کنید…مغز شما به این داروها عادت کرده و بخشی از خوراک مغزتون شده وحالا تصورش راهم نکنید که یکباره مصرف را قطع کنید باید مدارا کنید…در جمع های دوستانه شرکت کنید…به طبیعت بروید و با موسیقی ارتباط بگیرید..و از همه ی اینها بهتر ورزش را بطور جدی و منظم دنبال کنید…هنوز نمیدانید ورزش چه معجزه ایی روی مغز و اعصاب دارد…
    همه ی اینها را اگر ادامه دهید مطمعن باشید بی نیاز به هر نوع دارویی میشوید…مهم نیست طلاق گرفتید یا در شرف هستید مهم نیست هیچکس کنارتون نیست و همه چی وازدست دادید فقط سعی کنید از شر این دارو ووایستگی خلاص شید… این ایدی من در ایستاگرام finishhhhhhh__
    به امید سلامتی

  22. سلام من حدود 1 سال هست که این قرص رو مصرف میکنم اوایل شبی 2 تا بود که الان رسوندم به شبی یه نصفه از نیم یعنی دوز نیم رو نصف میکنم چند روز پیش که قرصم تموم شدو قرص جدید گرفتم متوجه شدم یه ذره فرق داره حالت خواب شدید بهم دست میده صبح که بلند میشم انگار این قرصو نخوردم دیشب بدجور خمار هستم نمیدونم مشکل چیه

  23. سلام من 45 سالمه از 9سال پیش قرص الپورازلام نیم استفاده می‌کردم ونزدیک 5ماه ک قرصارو به تدریج قطع کردم ولی متاسفانه هر یک ماه ی عارضه ی درمیومد اول قفل شدن انگشتان پا بعد رو قرص برگشتم خوب شدم بعدش قطع کردم سر درد شروع شد ولی بعد ی ماه تقریبا خوب شدم الان نزدیک یک ماه ونیم تاری دید دارم ودرد زیاد دست وپا دارم چکار کنم؟رفتم دکتر چشم آمپول تزریق کرد تو چشام ولی باز هم هنوز تاری دید دارم دوتا هم عینک نزدیک بین و دوربین دارم استفاده میکنم

  24. سلام ، من حملات پنیک داشتم ، هر چند شب یکبار مثلا میانگین ۴ روز یکبار شبا یه الپرازولام مینداختم ، یعنی در طول دو سال ۳ بسته مصرف کردم ، به نظر شما بهش عادت کردم ؟

  25. سلام دوستان کسی که یک سال از قرصا ها استفاده میکنه و در روز ۱۰ دونه به بالا میخورده و الان بخواد ترک کنه چیکار باید بکنه در ماه یا هفته چند تا دونه کم بکنه؟…دوست کلا سه روز نخورد میخواست ترک کنه اصلا ی جوری بود اصلا تو این سه روز نخوابید و با خودش حرف میزد حرفای شما رو اینجا دیدم بهش گفتم فعلا بخوره و کم کم ترک کنه

  26. سلام.من روزی۸۰ تا آلپرا رو موقع خواب مصرف میکردم که بتونم فقط سه یا چهار ساعت رو بخوابم.نمیتونم کمش کنم.کمکم کنید نابود شدم

    1. دوست عزیز برای درمان شما فقط یک راه وجود دارد .بازهم تاکید میکنم درمان نه ترک .اصولا در مورد اعتیاد چیزی به اسم ترک وجود ندارد .بلکه هرکسی که خواست مشکلش حل بشه باید درمان بشه نه نرک .راه درمان شمارو من به حوبی میدونم .چون خودم از همین روش استفاده کردم .این روش رو از یه منبع با تجربیات بالا یاد گرفتم .بدون هزینه خماری عوارض

    2. بله دیگه خیلی جالبه که کنار رئیسی حج اقا رییسی ی دختر بی حجاب نشسته که هیچ ربطی به ماجرا نداره یعنی کی میتونه باشه؟؟؟

      دوزها را کم کنید در هفته اول در هفته ی دوم از ساعتها کم کنید و در هفته سوم دوباره از ساعتها کم کنید و این روند را ادامه بدهید تا به روزی یک عدد نیم بخورید و بعد راحت میتونید نخورید

  27. سلام به دوستان عزیز همه به یه صورتی گرفتارن اقا من واقعا خیلی از لحاظ روحی داغونم حتی شبا فکر نمیزاره تا صبح بخوابم.وامروز رفتم یه ورق آلپرزولام خریدم فقط بخاطر مواقع ضرروی که فشار عصبییم کم بشه حرص نخورم اینقد ناراحت وتو خودم هستم که نگو 36سالمه مجردم بیکارم از لحاظ مالی ویرانم دلیلش این شده ملکه زهنم سرمایه وپول اینا داشتم نیاز به کار نداشتم اصلا تا اینکه خلاصه هرچی داشتم نداشتم رفت نه کار هست بکن ونه حرفه ای خوبی که بخوا انجام بدم از دنیا وازهمه دوستام جا ماندم گفتم حداقل تا وقتی از این شرایط دربیام اونم زمانی که خیلی فشار عصبی حالت بهم دست میده میگم خودکشی بکنم هیچ چیزی ارامم نمیکنه چندبار قبلان زود خورد درحد ۳یا ۴بار درطول حدول چندماه الان این نظرات خوندم ترسیدم ولا بعدش منم نمیخوام سواستفاده کنم شاید همین یه ورق بخاطر این همه فشار عصبی قبلانا زود کلوناز خوردم شبا برای خواب وقتی که سرمایه زندگی رفت یه مدت خوردم دیگه گذاستم کنار چندسال پیش کلونازپام .اگه واقعا قرصی هست بتونه این فشار عصبی کم کنه وضررش مثل این نباشه ممنون میشم اونم فقط بتونم این مدت زمان بیکار بی پولم تمام بشه دیگه مصرف نکنم واقعا دارم عذاب میکشم از لحاظ روحی بخاطر وضعیت مالی بدم.بخدا قسم این جایگاه من نیس باید خیلی خیلی خیلی از لحاظ مالی الان خوب بودم ولی نیستم .تا میرم تو فکر میگیره هیچی ارامم نمیکنه میخام قرص آلپرزولام مصرف کنم تا یه شرایط برام فراهم بشه لب نمیزنم .واقعا اگه دارو وقرص بهتری بود ممنون میشم معرفی بکنین.

  28. دوستان برای درمان فقط یک راه وجود دارد .بازهم میگم درمان نه ترک .بدون هزینه بدون خماری بدون عوارض. من به همین روش درمان شدم.

  29. سلام.دوستان درمان الپرازولام فقط وفقط یک راه وجود دارد…… در اعتیاد چیزی به اسم ترک وجود ندارد.بلکه درمان وجود دارد .برای درمان هر نوع ماده ی مخدر وهمچنین قرص الپرازولام یا بنزودیازپام ها فقط یک راه درمان وجود داره ۰من خودم به به مواد افیونی .وقرص های ارام بخش نظیر الپارزولام اعتیاد پیدا کردم .ففط یه و ففط یک راه برای درمان الپرام زولام وجود دارد.کاملا اصولی بدون عوارض بدون خماری بدون هزینه.
    کسی کمک خواست خوشحال میشم راهنمایی کنم.من خودم با این روش درمان شدم.ترک یکباره یا بدون برنامه فقط به سیستمهای عصبی شما اسیب جدی وخطرناکی رو میزنه .هرگز هرگز قرص رو بی برنامه ویا یک جا کنار نزارید.چون نه موفق میشید نه درمان.بلکه عوارض خطرانکی رو به جا میزاره.

      1. سلام.دوست عزیز هر 21 روز به مقدار 20 درصد از دوز داروت کم کن..تا 21روز 75 صدم میلی گرم .بعد 21 روز تبدیلش کن 0/5 میلی گرم.دوبار بعد از 21روز تبیدل کن 0/25 میلی گرم.بعد از اون قرص 0/25 الپرازولام رو بگیر و تا 21 روز نصف مصرف کن.بعد هم به راحتی میتونی اون دوز باقی مونده رو قطع کنی.
        مهمترین مسئله اینه که هر 21 روز مقدار20 درصد از دار کم کنی .حتما 21روز به 21 روز.
        این روهم بدون هر دوره که از دوز دارو کم میکنی تا دو سه روز ممکن کمی مشکل داشته باشی ولی بقدری کمه که به راحتی قابل تحمله.تو هفته دوم که اصلا انگار نه انگار.
        چون بدن انسان هر21 یک بار خدوش و بتزسازی میکنه

      2. کنگره۶۰.روش درمان کنگره ۶۰ .این روش رو یه مطالعه بکنید .صدرصد به نتیجه میرسید.بدون هزینه.درد.خماری.

      1. باید یک دفترچه یادداشت داشته باشی.و هر 21روز یکبار به مقدار یک پنجم یا 20 درصد از دوز دارو کم کنی .هر مقداری که مصرف دارین.هر 21 روز به 21 روز به مقدار 20 درصد از دارو کم کنید.له عنوان مثال اگر 2میلی گرم مصرف دارین.تو پله اول 1/5 .پله دوم 1/25 پله سوم 1 پله چهاروم 0/75 پله پنجم 0/5 پله ششم 0/25
        مهمترین مسئله اینکه حتما دوره ها باید 21 روزه باشه .
        اگرم در روز چند نوبت مصرف میشه.باید تبدیل بشه به سه وعده مساوی .بعد شروع به کم کردن بکنبن.

        1. اگر فقط یک لار درشب مصرف میشه .مقدار مصرف هرچقدر هست .هر21 روز به 21روز به میزان 20 درصد از دوز دارو کم کنید.
          اگر در روز چندین نوبت مصرف دارید.اول تا 21 روز مصرفتون رو هرچقدر هست تبدیل کنیند به سه وعده مساوی هر هشت ساعت یک وعده.بعد هر 21 روز به 21 روز مقدار20 درصد از دوز هر وعده کم کنید.رو پله های 0/25 یک وعده کم کنید.یعنی سه وعده رو بکنید دو وعده.بعد از21 روز تبدیل کنید به یک وعده ..
          هر21 روز به 21 روز .دوره ها باید21 روزه باشه .تا جواب بگیربن.
          من خودم به همین روش قرصهای اعصاب و روان و اعتیاد به مواد مخدر رو درمان کردم.
          تنها راه درما کم کردن با پله های 21 روزست.

      1. اگر فقط یک لار درشب مصرف میشه .مقدار مصرف هرچقدر هست .هر21 روز به 21روز به میزان 20 درصد از دوز دارو کم کنید.
        اگر در روز چندین نوبت مصرف دارید.اول تا 21 روز مصرفتون رو هرچقدر هست تبدیل کنیند به سه وعده مساوی هر هشت ساعت یک وعده.بعد هر 21 روز به 21 روز مقدار20 درصد از دوز هر وعده کم کنید.رو پله های 0/25 یک وعده کم کنید.یعنی سه وعده رو بکنید دو وعده.بعد از21 روز تبدیل کنید به یک وعده ..
        هر21 روز به 21 روز .دوره ها باید21 روزه باشه .تا جواب بگیربن.
        من خودم به همین روش قرصهای اعصاب و روان و اعتیاد به مواد مخدر رو درمان کردم.
        تنها راه درما کم کردن با پله های 21 روزست.

  30. سلام من هفت ماهیه هر روز صبح آلپرازولام نیم رو نصفشو میخورم یعنی بیست و پنج صدم مشکلی برام درست نمیکنه برای ترک کردن؟ چون کم ترین دوزیه که دارم مصرف میکنم

  31. سلام.تنها راه درمان اعتیاد به هرچیزی یا هر قرصی یا هر ماده ی مخدری .بازم تاکید میکنم درمان .نه ترک .ترک با درمان خیلی فرق داره.استفاده از روش درمانی کنگره ۶۰ است.کاملا رایگان .بازم میگم رایگان.بهترین روش درمان .من به عنوان کسی تجربه درمان تو کنگره رو داره اینو میگم.یه تحقیقی در مورد کنگره بکنید.

    1. بدن و سیستم‌ همه یک جور نیست . این قرص به بعضی بدن ها خیلی خوب جواب میده و نخوردن‌اش بدتر از استفاده کردنش هست . باید دید ..
      و اینکه برای هر چیزی به اینترنت مراجعه کنی و کلمه عوارض هم به سرچمان اضافه کنیم توی دل خالی میشه ازبس نگران میکنه ادما رو . الان شما عوارض آستامینوفن رو سرچ کنی دو برابر این در مورد عوارضی که داره مطلب نوشته شده .

  32. سلام.دوستان.بهترین و مناسبترین راه درمان اعتیاد به هرچیزی استفاده از روش کم کردن تدریجی است.کاری من انجام دادم وبه درمان رسیدم.نه ترک…تو ترک کسی درمان نمیشه .من بارها ترک کردم ولی چون درمان نشده بودم بازگشت داشتم تا اینکه با این روش درمان شدم.
    روش درمان اینجوریه که باید یه دفترچه یاداشت برداری.و هر ۲۱ روز به ۲۱ روز مقدار مصرف رو به میزان ۲۰ درصد کاهش بدین.دوستان خیلی مهمه که ۲۱ روز به ۲۱ اونم ۲۰ درصد از مقدار قرص کم کنید .چون هر ۲۱ روز یک بار بدن خودش رو بازسازی میکنه.یعنی هر ۲۱ روز یک بار سلول های بدن از نو متولد میشن.این چیزی نیست که حرف من باشه .این حرف علم پزشکیه.بهتره که مقدار مصرف رو هرچه قدر هست به هر اندازه ای .تقسیم بر سه کنید و سه وعده در روز مصرف کنید .هر ۸ساعت یک مقادر مشخص سره یک ساعت مشخص .مقدار مصرف تقسیم بر سه .ودر سه نوبت مصرف.اینکه سه نوبت باشه.و دریک ساعت مشخص باشه خیلی مهمه.نه یک دقیقه کم نه یک دقیقه زیاد.و هر ۲۱ روز نه یک روز کمتر نه یک روز بیشتر به مقدار ۲۰ درصد ازمصرف کم کنید.تا به صفر برسید.تو کم کردن مقدار به هیچ وجه عجله نکنید.وانتظار نداشته باشید تو چند روز یا چند هفته به درمان برسید.به ارامی قرص یا مواد رو کم کنید.بازم میگم به هیچ وجه تو کم کردن عجله نکید.چون به نتیجه نمیرسید.با این روش به راحتی بدون کوچکترین عوارض یا خماری از دست قرص یا هر مواده دیگه ای راحت میشید.قطع یک باره یا بیش از اندازه باعث اسیب رسیدن به سیستم عصبی میشه.چون بخشی از سیستم عصبی تون با وارد کردن قرص یا مواد خارجی به مغز یا تنبل شده یا از کار افتاده .ولی با روش ۲۱ روزه کم کم به حالت اول خوش بر میگرده.مثل یه فیزیوتراپی میمونه برا مغز.با ا ی ن روش صدرصد درمان میشید ..اگه درمان شدید که میشید فقط یه دعا کنید برا من و کسی که این روش رو ابداع کرد.اگه امکانش رو داشتید حتما برید کنگره ۶۰ اونجا دقیق تر بهتون برنامه میدن.یا حق.

  33. سلام دوستان منم نزدیکه سه ساله این قرصو برای خواب مصرف میکنم دو سال دوز نیم و یه سال دوز یک . رفتم دکتر برای ترک این قرص بهم اس سیتالوپرام تجویز کرد و کاهش تدریجی این قرصو پیشنهاد کرد و یه قرصه دیگه که اسمش یادم نیست در صورت بی خوابی اونم نصفشو گفت بخور که والا من ترسیدم علاوه بر الپرازولام به اونا هم وابسته شم برای همین کلا فقط همین الپرو ادامه دادم خواهش میکنم کسی روش ترک موفق داشته بدون استفاده از داروی دیگه بهم بگه واقعا درمانده شدم دردها و بی حسی عضلات دارم که فکر کنم بخاطر عوارض این قرصه لعنتیه ریزش مو گرفتم خواهشا کسی پیام منو میخونه به هیچ وجه سمت این قرصا نره

    1. درود
      من هم زمانی شبی ۱ عدد آلپرازولام ۱ میخوردم
      رفتم دکتر گفت با خودش ترک کن
      منتهی باید تدریجی باشه
      اگر مثال دوزت یک عدد ۱ میلی گرم هر شب هست قرص نیم میلی گرمشو بگیر و یکی و نصفی هرشب بخور به مدت ۱ هفته
      بعد هفته دوم بکنش ۱ عدد نیم میل
      هفته سوم نصف نیم میل
      هفته چهارم نصف نصف نیم میل
      و اولین روز هفته پنجم ۳ عدد قرص ملاتونین ۳میل بگیر شبی ۱ دونه قبل خواب بخور
      یعنی ۳شب اول که آلپرازولام رو هیچی نمیخوری به جاش ملاتونین میخوری و بعدشم دیگه ملاتونین نمیخوری
      بدون درد و اذیت راحت ترکش میکنی
      اگر یک هفته یک هفته احساس کردی واسه کم کردن دوز کمه میتونی ۲ هفته رو یه دوز بمونی بعد کمش کنی
      موفق باشی

  34. با سلام و آرزوی قدرت و شفا برای همه کسایی که به تعبیر من راهشونو گم کردند نمیگم معتاد شدند.من خودم چندین سال خودسرانه هرشب یک عدد آلپرازولام مصرف میکردم واسه خوابم از ۲۴ سالگی تا ۲۸ سالگی ادامه داشت تا اینکه یهو به خودم اومدم دیدم بدون این قرص نه خواب دارم نه خوراک.واسه همین تصمیم گرفتم کنارش بزارم اینو بهتون بگم ترک هیچ ماده مخدری منجمله این گروه بنزودیازپیین ها ناممکن نیست فقط اراده میخاد و باور داشتن به خودت که بدون اینها زندگی نه تنها میشه کرد بلکه زندگی از قبل بهتر و جذابتر هم میشه.فقط بین سه روز تا ۱ هفته بی خوابی و بی حالی و بی اشتهایی داشت فقط کافیه احساس ناتوانی نکنید خدا خودش کمک میکنه بدنمون انقدر قویه که از پس بزرگترین مشکلات بربیاد جوری برنامه ریزی شده که خودش کاراشو انجام بده پس نگران نباشید و اگه مصرفتون زیاده ابتدا کمش کنید و ترجیحا زیر نظر دکتر روانپزشک باشید چون این اعتیادش بیشتر جنبه روحی روانی داره و مطمعن باشید که به امید خدا پاکی در انتظارتونه

  35. من قرص سرما خوردگی رو به جای الپرازلام استفاده کردم بطوری که روزی ۴ تا الپرازلام را اکنون به یک رساندم و ادرار بیشتر و خوردن اب بیشتر تا حالا کمک کرده

  36. سلام من از 16سالگی ب اشتباه پزشک و شوهر سابقم که تیک عصبی و افسردگی گرفتم میبرد دکترای الکی اونا هم فقط ب اشتباه واسم تجویز میکرد و تا الان که 30سالمه دارم آلپرازولام میخورم یکبار بستری شدم باز دوباره خوردم باز گذاشتم کنار باز مشکلات نذاشت مصرف کردم الان روزی 20,تایا30بخورم بازم تاثیری ندارد روم همش اضطراب و استرس و دلشوره دارم هرچی بیشتر میخورم انگار تاثیر نداره آخه افسردگی شدید دارم و بیماری دوقطبی،،چند بار اومدم کنار گذاشتم خوب بودم و سرحال،، تشنج میکردم ولی متوجه نمی‌شدم اصلا

    1. خستم نمیتونم بستری بشم هزینشو ندارم کم هم نمیشه آخه افسردگی دارم استرس بدی میگیرم و تشنج اگه نخورم توروخدا کسی می دونه و می‌تونه کمکم کنه،، بریدم بخدا همه بهم میگن روانی با اینکه فقط زود ناراحت میشم و تنهایی رو انتخاب میکنم ب کسی اصلا کار ندارم اینجوری میگن

      1. مصرف آلپرازولام بیش از یک دوره نهایتا ۲هفته ای در سن شما اصلا کار معقولی نیست
        بعد چرا برای درمان افسردگی آلپرازولام مصرف کردید؟
        اون مثل یه مسکن موقت عمل میکنه
        چون گفتید هزینه بستری ندارم دارم میگم وگرنه که حتما باید پزشک براتون تجویز کنه
        شما باید افسردگیتون رو با قرص های دسته SSRI ها درمان کنید نه دسته بنزودیازپین ها
        اس اس آر آی ها آخرین نسل داروهای ضد افسردگی هستن مثل
        فلوکسیتین
        پاروکسیتین
        سیتالوپرام
        سرترالین
        و…
        اما باید پزشک متخصص تشخیص بده که کدومش رو مصرف کنید
        اون حالت زودرنجی و غمگین بودنتون هم به این روش حل میشه
        من خودم افسردگی شدیدم رو با سرترالین درمان کردم منتهی با تجویز روانپزشک

  37. سلام دوستان من حدود پنج ساله که آلپرازولام میخورم اوایل روزی یک میل کم کم زیاد تر شد شد دوتا و سه تا ولی بستگی به شرایط که داشتم مصرف میکردم ولی کاملا کنترل شده بود و بعضی شبها یکی میخوردم بعضی وقتا دوتا خیلی به من کمک کرد چون من اختلال خفیف دو قطبی دارم و اظطراب فراگیر و تا حدودی حملات وحشت شبانه داشتم و خواب نا منظم هم داشتم تقریبا از هجده سالگی بی‌خوابی شبانه داشتم از وقتی شروع به به استفاده از آلپرازولام کردم خیلی به من کمک کرد تا همه این مشکلات رو خوب می‌کرد و با این دارو اصلا مشکلی نداشتم و راضی بودم چند بار هم خیلی راحت ترک کردم مشکل فیزیکی اصلا نداشتم فقط اظطراب و بی‌خوابی و عصبی میشدم ولی دوباره مصرف میکرم حتی ورزش سنگین هم میکردم ولی عملکرد فیزیکی و ظاهریم مشکلی نداشت ولی مشکلم از جایی شروع شد که حدود سه سال پیش شروع به مصرف ترامادول کردم و به این قرص اعتیاد پیدا کردم خیلی سریع وابسته شدم حدود دوهفته من به ترامادول اعتیاد پیدا کردم وتا الان هم که شده روزی چهار عدد قرص دویست از ترامادول خوردم تازه معنی اعتیاد و مواد رو فهمیدم خیلی سریع دوز این قرص میرفت بالا و باعث ضعیف شدن بدنی هم شد وزنم کم شد صورتم لاغر شد و هزارتا مشکل دیگه تازه فهمیدم که آلپرازولام در برابر مواد مخدر هیچی نیست توی این سه سال مصرف آلپرازولام من بیشتر نشد نهایتأ شبی سه عدد برای اضطراب و خواب و آلپرازولام رو هم اثر بخشیش رو حس میکردم خلاصه بگم با آلپرازولام مشکلی نداشتم ولی تو این سه سال چند با اقدام به ترک ترامادول یک بار به روش سم زدایی خیلی سریع تو کلینیک که کاملا بدون درد بود و تا پنجاه روز پاکی داشتم ولی دوباره لغزش کردم و برگشتم یک بار هم تدریجی ترک کردم که بازهم برگشتم حدود ده ماه پیش زیر نظر دکتر ترک اعتیاد ترامادول رو در خانه به روش تقریبا یابویی با چهار شب قرصهای که دکتر داد ترک کردم و دیگه ترامادول مصرف نمیکردم ولی برای رفع اضطراب ترک مصرف آلپرازولام رو بردم بالا تا روزی هفت هشتا قرص یک میل ولی خوب دوباره بعد از بیست روز ترک ترامادول دوباره معتاد شدم و شروع به مصرف ترامادول کردم ازون وقت تا حالا یک مشکل خیلی بدی برام پیش اومد که خیلی اذیتم میکنه اینه که دوز آلپرازولام من شد نزدیک ده تا تازه با همین ده تا دیگه احساس آرامش نمیکردم فقط اگه نخورم خمار میشم و تا الان هم همینه یعنی دیگه آلپرازولام روم اثر نمیکنم حتی یک روز البته برای تست سی تا خوردم ولی اصلا هیچی حس نکردم نمیدونم اون زمان چه اتفاقی افتاد که اینطوری شدم یعنی دیگه آلپرازولام هیچ اثری نداره حتی اگه زیاد بخورم و این مسئله خیلی داره اذیتم میکنه چون میخوام دوباره ترامادول رو ترک کنم ولی با وضعیت که دارم برای آلپرازولام اصلا امکان ترک ندارم نمیدونم چه اتفاقی افتاد تو اون چند روز که من نسبت به آلپرازولام مقاوم شدم یعنی هیچ اثری نمیزاره هر چقدر هم زیاد مصرف میکنم فایده نداره انگار هیچی نمی‌خورم فقط خماری ترک آلپرازولام رو ندارم هیچ اثری از آلپرازولام نیست نمیدونم چرا اینطور شدم چندبار هم کم کردم و دوباره زیاد کرم ولی هیچ اثری نکرد نمیدونم کسی میتونه دلیل این اتفاق رو بدونه باید چیکار کنم تا مثل قبل بشم خیلی دارم داغون میشم اگر کسی میدونه خواهشا کمک کنه دارم میمیرم از وقتی به ترامادول معتاد شد تنها چیزی آرومم می‌کرد آلپرازولام بود ولی الان هیچ اثری نداره تو رو به خدا اگه کسی چیزی میدونه کمکم کنه

  38. من ۱۸ سال هرویین مصرف میکردم و این چند سال آخر هم باهاش آلپرازلام میزدم….یه خشاب و دو خشاب آلپراز میزدم و مهم نبودش….بعد جایی گیر کردم منو دادن کمپ ترک اعتیاد و بعد ک ترخیص شدم حالا پاکم ولی دچار عفونتهای داخلی شدم و روحیمو باختم و دکتر باز برام الپراز تجویز کرده…..ولی انصافن من ب شخصه از الپراز اعتیاد یا درد و خماری ندیدم…..گیر رتیل ها نیوفتادی ک بگی صد رحمت ب مارها…..هنو خماری هرویین و متادون نچشیدی ک خندت بگیره ب آلپراز

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن